Międzynarodowe Seminarium na UTP w Bydgoszczy
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy oraz Urząd Miasta Kcynia organizatorami odbywającego się dzisiaj Międzynarodowego Seminarium inicjującego powstanie "RCI – Przestrzeni Innowacyjnych Technologii Jana Czochralskiego", z udziałem laureata Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki – prof. Klausa von Klitzinga.
Jak powiązać ściślej pracę naukowców, innowacyjność z potrzebami praktyki, przemysłu i przy tym mechanizmów finansowania? Czy będzie tym "RCI - Przestrzeń Innowacyjnych Technologii" Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, której patronem jest znakomity uczony z pierwszej połowy XX wieku, pochodzący z Kcyni Jan Czochralski?
Temu właśnie poświęcone jest Międzynarodowe Seminarium odbywające się w Auli Novum bydgoskiego UTP, zorganizowane z inicjatywy prorektora tej uczelni, prof. Adama Gadomskiego.
Wydarzenie ma na celu promowanie postawy prof. Jana Czochralskiego - bycia innowacyjnym i odważnym w proponowaniu światu nowoczesnych technologii i rozwiązań naukowo-badawczych.
W seminarium na bydgoskim UTP biorą udział światowej klasy specjaliści, w tym laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki - prof. Klaus von Klitzing z Instytutu Maxa Plancka w Stuttgarcie.
Zobacz także
System antyplagiatowy w szkołach średnich
2015-09-01, 09:44Nowe narzędzie do walki z plagiatowaniem w szkołach. Od 1 września Internetowy System Antyplagiatowy Plagiat.pl dostępny jest w 3 tysiącach szkół średnich na terenie całego kraju. Czytaj dalej »
Firma z Polski dostarczy oprogramowanie dla OBWE
2015-08-27, 17:31Polska firma IC Solutions podpisała kontrakt z Organizacją Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) na dostarczenie oprogramowania do 300 elektronicznych długopisów. Urządzenia będą wykorzystywane przez obserwatorów OBWE podczas… Czytaj dalej »
U wybrzeży Alaski masowo giną wieloryby
2015-08-27, 12:09Od maja u wybrzeży wyspy Kodiak na Alasce odnotowano ponad 30 niewyjaśnionych zgonów wielorybów. Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna (NOAA) zdecydowała się rozpocząć badania w tej sprawie. Czytaj dalej »
Badanie: żyjemy dłużej, ale dłużej też jesteśmy schorowani
2015-08-27, 08:30Żyjemy dłużej, ale wielu z nas żyje też dłużej w chorobie - wynika z badania przeprowadzonego w 188 krajach, którego rezultaty opublikowano w czwartek. W ciągu ostatnich 23 lat przeciętna długość życia dla kobiet i mężczyzn… Czytaj dalej »
Naukowcy: kaplica w Grunwaldzie wzniesiona w miejscu obozu Krzyżaków
2015-08-24, 16:39Kaplica pobitewna na Polach Grunwaldzkich została wzniesiona na miejscu krzyżackiego obozu: to prawie pewne, świadczy o tym nagromadzenie wokół niej znalezisk militariów, pozostałości po zdobywaniu obozu - ocenili naukowcy po tegorocznych… Czytaj dalej »