Uber uruchamia w Warszawie aplikację umożliwiającą zamawianie posiłku
Amerykański koncern Uber uruchomił we wtorek w Warszawie aplikację, która umożliwia zamawianie posiłków z dostawą na terenie miasta. Stolica Polski jest dziesiątym miastem w Europie i pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym dostępna jest ta usługa.
"Cieszy nas, że możemy zaoferować warszawiakom możliwość dostarczenia jedzenia z ich ulubionych restauracji (...). Użytkownicy aplikacji już od dziś mogą zamawiać jedzenie z więcej niż 150 warszawskich lokali, co ważne - ponad 50 proc. z nich nie oferowało wcześniej możliwości dowozu. UberEATS jest dla nich szansą na dotarcie do nowej grupy klientów - kilkuset tysięcy użytkowników aplikacji - oraz lepsze wykorzystanie zasobów poza godzinami szczytu" - powiedział PAP dyrektor UberEATS w Polsce Krzysztof Radoszewski.
Jak przypomniał, "Polska jest dla Ubera trzecim rynkiem w Europie" i dlatego firma planuje "dynamicznie rozwijać tu naszą platformę e-commerce". "UberEATS jest kluczowym elementem tych planów" - tłumaczył.
Aplikacja korzysta z platformy cyfrowej i sieci współpracujących z nią dostawców, by w umożliwić zamówienie posiłku z wybranej restauracji - tłumaczą przedstawiciele koncernu, zwracając uwagę na podobieństwo w jej działaniu do funkcjonowania podstawowej usługi Ubera, czyli przewozu osób. UberEATS jest dostępna na urządzenia systemami mobilnymi iOS i Android.
Jak zwrócono uwagę, posiłki można zamawiać tylko z restauracji znajdujących się w określonej odległości od miejsca, w którym jest zamawiający. Dodatkowo, aplikacja umożliwia śledzenie statusu zamówienia i trasy kuriera, a po każdym zamówieniu użytkownik ocenia w aplikacji jakość posiłku i dostawy.
UberEATS jest dostępny w ponad 60 miastach w więcej niż 20 krajach. (PAP)
Zobacz także
Wierzą w siebie, chcą spełniać marzenia i być jak Ignacy
2020-11-02, 18:10Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Markowicach rywalizują w konkursie naukowym organizowanym przez Fundację PGNIG im. Ignacego Łukasiewicza. Czytaj dalej »
Odlotowe prezenty dla szkół - miłośnicy kosmosu będą w siódmym niebie!
2020-10-27, 16:03Teleskopy, lornetki, atlasy księżyca, obrotowe mapy nieba i przewodniki astronomiczne - do 16 kujawsko-pomorskich szkół biorących udział w marszałkowskim programie edukacyjnym „Niebo nas astrobazami” trafił specjalistyczny sprzęt… Czytaj dalej »
Gość z Cambridge wygłosi wykład o gwiazdach, czarnych dziurach i Noblu
2020-10-21, 21:12„Czarne dziury - Nagroda Nobla 2020” - to tytuł prelekcji, którą poprowadzi Joanna Piotrowska z Uniwersytetu w Cambridge. Wirtualne studio powstanie w czwartek, 22 października, o godz. 18, w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego… Czytaj dalej »
20 października wieczorem spójrzmy w niebo! Przed nami noc meteorów!
2020-10-20, 15:10Chociaż zazwyczaj, tzw. 'spadające gwiazdy' liczymy - zamawiając życzenie - latem, to jak się okazuje, i w październiku możemy zaobserwować tego typu zjawisko. Czytaj dalej »
Gardena: super ziemniak wyhodowany m.in. przez uczonych z UTP
2020-10-15, 16:30Odporny na choroby, smaczny i ekologiczny... Do tego o pięknej nazwie Gardena. Taki ma być ziemniak przyszłości. Odmianę ma wprowadzić do uprawy konsorcjum, na którego czele jest Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Czytaj dalej »