Outer Pioneer - nowa produkcja Vivid Games
Gra akcji z popularnego gatunku sci-fi shooter będzie kolejną nowością bydgoskiego producenta gier Vivid Games.
Gra akcji z popularnego gatunku sci-fi shooter będzie kolejną nowością bydgoskiego producenta gier wideo Vivid Games. , gra akcji z gatunku sci-fi shooter z elementami RPG, pojawi się na platformach mobilnych w IV kwartale 2017 roku.
„Gry sci-fi cieszą się dużym zainteresowaniem graczy i mają bardzo szeroką grupę docelową, co z pewnością przełoży się na widoczność w sklepach Apple App Store i Google Play. Tytuł ma bardzo duży potencjał, dlatego zdecydowaliśmy nabyć prawa intelektualne oraz koprodukować grę. Mimo, że Outer Pioneer jest grą w zaawansowanym stadium produkcji, chcemy rozbudować i dopracować ją w każdym istotnym szczególe - dlatego premierę zaplanowano dopiero w IV kw. 2017 r.” – powiedział Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.
Outer Pioneer (nazwa robocza) brytyjskiej firmy Game Odyssey, to gra free-to-play skierowana do graczy mid-core. Tytuł to innowacyjne połączenie sprawdzonych i popularnych gatunków RPG oraz gry akcji. Unikalna szata graficzna i udźwiękowienie w sposób niepowtarzalny oddają klimat odkrywania kosmosu, co stanowi jedną z przewag konkurencyjnych tytułu. Graczy czekają liczne zadania, w tym eksploracja, pojedynki z unikalnymi przeciwnikami czy niszczenie lub zdobywanie cudzych fortec. Silny aspekt rywalizacyjny oparty na rozgrywce player vs. player motywował będzie do rozwoju postaci, zdobywania umiejętności, rozbudowy broni i ekwipunku. W trybie story tytuł zaoferuje kilkadziesiąt misji tygodniowych i dziennych, na kilku różnorodnych planetach.
„Outer Pioneer to udane połączenie popularnych elementów sprawdzonych gatunków, wyróżniające się rewelacyjną grafiką i udźwiękowieniem oddającym klimat wyprawy kosmicznej. Wierzymy, że będzie to unikatowe doświadczenie, które przyciągnie miliony fanów.” – komentuje Krzysztof Kusak, business development manager w Vivid Games.
Vivid Games zapowiedział wydanie przynajmniej 5 nowych tytułów w 2017 roku. W I kw. na rynek trafią gra własnej produkcji, Metal Fist oraz Highway Getaway; w II kw. w sklepach pojawi się Real Boxing Manny Pacquiao. Outer Pioneer, który wyjdzie w IV kwartale, będzie 4 tytułem w portfolio wydawniczym na 2017 rok.
Zobacz także
Gry komputerowe rozwijają kreatywność, ale jednocześnie utrudniają naukę
2014-06-19, 16:36Dzięki grom komputerowym dzieci rozwijają kreatywność i budują relacje towarzyskie. Jednocześnie trudniej im się uczyć, gdyż przyzwyczajają się do szybkich sukcesów i schematów - wynika z badania Instytutu Badań Edukacyjnych… Czytaj dalej »
PISA: dwie do czterech godzin w internecie pomaga w nauce
2014-06-17, 17:36Najlepsze wyniki uzyskują uczniowie, którzy korzystają z internetu od dwóch do czterech godzin dziennie; ci, którzy korzystają z sieci więcej lub mniej mają gorsze wyniki - wynika z badania z międzynarodowego badania umiejętności… Czytaj dalej »
20 osób w powołanej Radzie do Spraw Cyfryzacji
2014-06-17, 17:28Prawnik, działaczka na rzecz wolności i praw człowieka, a także eksperci od informatyzacji, nowych technologii, bezpieczeństwa sieci i prawa telekomunikacyjnego weszli w skład Rady do Spraw Cyfryzacji, powołanej we wtorek przez resort… Czytaj dalej »
Polski satelita naukowy Heweliusz wystartuje 10 lipca
2014-06-12, 16:57Drugi polski satelita naukowy Heweliusz 10 lipca zostanie wyniesiony w przestrzeń kosmiczną. Wystartuje z chińskiego poligonu Taiyuan na rakiecie Long March 4B - informuje strona internetowa projektu Brite, którego Heweliusz jest czę… Czytaj dalej »
Eksperyment łańcuchowy przyciągnął fanów fizyki [wideo]
2014-06-10, 19:55W Krakowie po raz drugi odbył się eksperyment łańcuchowy. Młodzi konstruktorzy mieli za zadanie ukazać jak najwięcej praw fizyki. Eksperyment okazał się połączeniem nauki, motoryzacji i sportu. Czytaj dalej »