Zuckerbergowie przeznaczą 3 mld USD na badania medyczne
Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg i jego żona Priscilla Chan zadeklarowali, że w ciągu dekady przeznaczą 3 mld dolarów na badania medyczne. Jak oświadczyli, ich celem jest "zapobieżenie i wyleczenie wszystkich chorób do końca wieku".
Fundusze będą rozdzielane przez utworzoną przez nich w grudniu 2015 roku charytatywną fundację Chan Zuckerberg Initiative.
Na konferencji prasowej w środę w San Francisco Mark Zuckerberg powiedział, że obecnie 50 razy więcej pieniędzy wydawanych jest na leczenie chorych ludzi niż na zapobieganie chorobom. Podkreślił, że to musi się zmienić.
Inwestycjom Zuckerbergów w ramach tej filantropijnej inicjatywy będą przyświecały trzy zasady: połączenie działań badawczych naukowców i inżynierów, stworzenie narzędzi i technologii, które będą rozwijały badania oraz zwiększenie działań mających na celu większe finansowanie nauki na świecie.
Jak dodała na konferencji Priscilla Chan, fundacja zebrała już 600 milionów dolarów na utworzenie nowego centrum badawczego o nazwie Biohub, w którym wspólnie pracować będą inżynierowie, informatycy, biolodzy, chemicy i inni specjaliści. (PAP)
Zobacz także
Samsung zaprezentował nowe flagowe smartfony - Galaxy S6 i S6 Edge [wideo]
2015-03-02, 10:50Koncern Samsung zaprezentował podczas odbywających się w Hiszpanii targów Mobile World Congress (MWC) dwa nowe flagowe smartfony - Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Od poprzednich modeli wyróżnia je m.in. nowa obudowa wykonana z metalu i … Czytaj dalej »
Udany start rakiety firmy SpaceX z dwoma satelitami komunikacyjnymi
2015-03-02, 10:49Rakieta nośna Falcon 9 amerykańskiej prywatnej firmy SpaceX z powodzeniem wystartowała w niedzielę wieczorem z przylądka Canaveral z dwoma satelitami komunikacyjnymi. To trzeci start realizowany przez to przedsiębiorstwo w ciągu mniej… Czytaj dalej »
ARiMR uruchomi nową aplikacje do wysyłania wniosków przez internet
2015-03-01, 13:1115 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomi nową aplikację internetową 'e-wniosek' służącą do ubiegania się o płatności obszarowe; Agencja liczy, że z internetowej procedury skorzysta więcej rolników niż… Czytaj dalej »
Młodzi ludzie lekceważą kwestie prywatności w sieci
2015-02-28, 11:54Gdy dziecko wchodzi w świat internetowych społeczności, należy porozmawiać z nim o prywatności - radzą eksperci. Sami jednak przyznają, że młodzi często lekceważą kwestie prywatności w sieci; mają poczucie, że giną w tłumie… Czytaj dalej »
W Płocku ma powstać laboratorium innowacji technicznych i energii odnawialnej
2015-02-28, 10:42Filia Politechniki Warszawskiej w Płocku (Mazowieckie) planuje wybudowanie do 2020 r. za ok. 25 mln zł Centralnego Laboratorium Innowacji Technicznych i Energii Odnawialnej (CLITiEO). Dzięki tej placówce uczelnia chce rozszerzyć profil… Czytaj dalej »