Twitter łagodzi limit 140 znaków w wiadomościach
Limit obowiązujący przy komponowaniu tweetów nadal będzie wynosił 140 znaków, ale Twitter nie będzie już wliczał do niego załączników - takich jak pliki wideo i zdjęcia - czy cytowanych wiadomości, poinformował serwis mikroblogowy.
Medialne załączniki - takie jak zdjęcia, pliki wideo, GIF-y i cytowane tweety - nie będą wliczane do 140-znakowego limitu, ale linki nadal tak.
Branżowy portal The Verge dodaje, że Twitter testuje również nowy sposób odpowiadania na wiadomości, który pozwoli na pominięcie w limicie znaków nazw użytkowników, do których skierowana jest odpowiedź. Z GIF-a udostępnionego przez serwis wynika, że w przypadku odpowiedzi skierowanej do większej liczby osób w limicie znaków nie będzie uwzględniana nazwa żadnego z adresatów.
Jak pisze agencja dpa, złagodzenie podstawowego wymogu przy komponowaniu wiadomości to znak, że Twitter w bezkompromisowej walce o internautę chce dać swoim użytkownikom większe pole do manewru. Zmiany te - podkreśla The Verge - były oczekiwane od dawna. Firma pracowała nad nimi od roku, rozważając nawet możliwość tworzenia tweetów o długości do 10 tys. znaków; z pomysłu zrezygnowano, uznając, że nie byłby zgodny z naturą serwisu, skupionego na zwięzłych komunikatach.
Założyciel Twittera Jack Dorsey mówił niedawno, że w rozwijaniu serwisu chce większy nacisk położyć na treści wideo. Ma to pomóc Twitterowi wyjść z kryzysu - liczący ponad 10 lat serwis ma ok. 300 mln użytkowników i ich liczba zwiększa się bardzo powoli.
Konkurent Twittera, Facebook, z którego korzysta 1,6 mld osób, również stawia na treści wideo i transmisje wideo na żywo (live streaming). Na tym polu Twitter jest obecny dzięki swojej aplikacji Periscope.(PAP)
Zobacz także
Bydgoska szkoła dla niesłyszącej młodzieży będzie kształcić kosmetyczki
2025-02-19, 17:01Bydgoski Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej otworzył kolejną, nowoczesną pracownię. Dzięki temu może zaproponować nowy kierunek: technik usług kosmetycznych. Czytaj dalej »
45. rocznica śmierci Mariana Rejewskiego, wybitnego kryptologa z Bydgoszczy
2025-02-13, 14:02Matematyk urodził się w kamienicy przy Wileńskiej. Ukończył gimnazjum klasyczne w Bydgoszczy, czyli dzisiejsze I LO. W 1932 roku złamał szyfr Enigmy, maszyny szyfrującej używanej przez hitlerowskie Niemcy. Czytaj dalej »
Centrum Programowania Robotów Przemysłowych w Inowrocławiu już otwarte
2025-02-12, 18:07Takich robotów jest zaledwie kilka na świecie. Od jutra jeden z nich będzie działać także w Inowrocławiu. W tamtejszym Zespole Szkół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych uroczyście otwarto Centrum Programowania Robotów Przemysłow… Czytaj dalej »
Poślizg z remontem planetarium w Grudziądzu. To wpłynie na cenę
2025-02-02, 19:27Remont generalny grudziądzkiego planetarium opóźniony. Wszystko przez dodatkowy czas na wykonanie dokumentacji projektowej. Miała być gotowa we wrześniu ubiegłego roku, będzie za dwa miesiące. Czytaj dalej »
Skarby zrabowane w czasie wojny wciąż poszukiwane. Wśród nich: Madonna Toruńska
2025-01-31, 09:00Jakie dzieła sztuki stracił w czasie II wojny światowej nasz region? Czy są podejmowane próby ich odzyskania? M.in. o to Adriana Andrzejewska-Kuras pytała w „Rozmowie Dnia” dra hab. Piotra Bireckiego, prof. UMK z Instytutu Historii… Czytaj dalej »