Pracownicy Facebooka będą korzystać z niektórych narzędzi Office 365
Koncern Facebook podpisał umowę, na mocy której jego pracownicy będą korzystać z niektórych narzędzi biurowych dostępnych w ramach pakietu Microsoftu, Office 365 - informuje we wtorek dziennik "Wall Street Journal".
Amerykański dziennik zwraca uwagę, że tego samego dnia o szczegółach porozumienia poinformuje sam koncern, do którego należy m.in. popularny portal społecznościowy.
Zdaniem "WSJ" 13 tys. pracowników tej firmy będzie korzystać z aplikacji do obsługi poczty elektronicznej, dostępnej w ramach Office 365, a także ze stworzonego przez Microsoft kalendarza. Nie będą natomiast korzystać m.in. z biznesowej wersji komunikatora Skype, który stanowi bezpośrednią konkurencję dla usług oferowanych przez samego Facebooka.
Analitycy zwracają uwagę na ciągle utrzymującą się popularność poczty elektronicznej, mimo że koncerny pracują nad udoskonaleniem tego narzędzia komunikacyjnego. Wiele z firm tworzy aplikacje pocztowe, których interfejs przypomina te, wykorzystywane przez portale społecznościowe. Firma analityczna Radicati Group szacuje, że do końca 2016 roku dziennie wysyłanych będzie ponad 215 mld wiadomości e-mail. Ta liczba będzie do 2020 rocznie rosnąć o 5 proc. - prognozuje Radicati Group.
"WSJ" przypomina, że największą konkurencję dla narzędzia pocztowego Microsoft stanowi program koncernu Alphabet. Jednak jest mało prawdopodobne, aby Facebook sięgnał po narzędzia Google'a, ponieważ jest on głównym rywalem rynkowym - ocenia analityk Gartnera Matt Cain. (PAP)
Zobacz także
Młodzież i internet. Wyniki badań przeczą stereotypom [prezentacja]
2019-07-04, 15:20Większość młodzieży właściwie wykorzystuje internet i telefon komórkowy - wynika z badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. W badaniach poświęconych używaniu nowoczesnych technologii, naukowcy przepytali… Czytaj dalej »
Ponad połowa Polaków zorganizuje urlop samodzielnie, korzystając z Internetu
2019-06-10, 13:32W tym roku, podobnie jak rok temu, większość polskich turystów (61,8 proc.) zorganizuje wyjazd samodzielnie, korzystając z Internetu, a 18,1 proc. kupi wycieczkę w biurze podróży - wynika z badania Diners Club Polska. Czytaj dalej »
Nowa odsłona serwisu internetowego SzukajwArchiwach.gov.pl
2019-06-08, 21:15Tworzenie własnych kolekcji tematycznych i udostępnianie materiałów z serwisu na portalach społecznościowych dla zalogowanych użytkowników czy zamówienie sobie wizyty w Archiwum to niektóre z nowych opcji serwisu Archiwów Państwowych… Czytaj dalej »
Plastikowe karty wkrótce znikną. Co je zastąpi?
2019-06-05, 07:18Plastikowe karty płatnicze wyjdą z użycia. Testowane są różne formy uwierzytelniania płatności, a w tej dziedzinie najważniejsze jest bezpieczeństwo transakcji - mówi w wywiadzie dla PAP Małgorzata O’Shaughnessy, dyrektor zarządzająca… Czytaj dalej »
Wiosna w pełni to szczyt aktywności kleszczy [wideo]
2019-05-18, 10:14Kleszcze piją krew od żywicieli trzy razy w ciągu całego swojego życia, wyszukują ofiary dzięki niezwykle czułym zmysłom, reagującym m.in. na ciepło i wydychany dwutlenek węgla i potrafią przeżyć kilkunastostopniowe mrozy. Właśnie… Czytaj dalej »