Pracownicy Facebooka będą korzystać z niektórych narzędzi Office 365
Koncern Facebook podpisał umowę, na mocy której jego pracownicy będą korzystać z niektórych narzędzi biurowych dostępnych w ramach pakietu Microsoftu, Office 365 - informuje we wtorek dziennik "Wall Street Journal".
Amerykański dziennik zwraca uwagę, że tego samego dnia o szczegółach porozumienia poinformuje sam koncern, do którego należy m.in. popularny portal społecznościowy.
Zdaniem "WSJ" 13 tys. pracowników tej firmy będzie korzystać z aplikacji do obsługi poczty elektronicznej, dostępnej w ramach Office 365, a także ze stworzonego przez Microsoft kalendarza. Nie będą natomiast korzystać m.in. z biznesowej wersji komunikatora Skype, który stanowi bezpośrednią konkurencję dla usług oferowanych przez samego Facebooka.
Analitycy zwracają uwagę na ciągle utrzymującą się popularność poczty elektronicznej, mimo że koncerny pracują nad udoskonaleniem tego narzędzia komunikacyjnego. Wiele z firm tworzy aplikacje pocztowe, których interfejs przypomina te, wykorzystywane przez portale społecznościowe. Firma analityczna Radicati Group szacuje, że do końca 2016 roku dziennie wysyłanych będzie ponad 215 mld wiadomości e-mail. Ta liczba będzie do 2020 rocznie rosnąć o 5 proc. - prognozuje Radicati Group.
"WSJ" przypomina, że największą konkurencję dla narzędzia pocztowego Microsoft stanowi program koncernu Alphabet. Jednak jest mało prawdopodobne, aby Facebook sięgnał po narzędzia Google'a, ponieważ jest on głównym rywalem rynkowym - ocenia analityk Gartnera Matt Cain. (PAP)
Zobacz także
Zespół z poznańskiej uczelni opracował nowy pochłaniacz tlenu
2014-01-31, 08:58Naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu opracowali nowy pochłaniacz tlenu, który - dodawany do opakowań z żywnością - mógłby zwiększać trwałość produktów spożywczych. Przy produkcji pochłaniacza tlenu wykorzystywane… Czytaj dalej »
Wytypowano gen, który może mieć wpływ na leczenie raka piersi
2014-01-29, 18:58Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu wytypowali gen, który może mieć wpływ na leczenia raka piersi. Wyniki badań są na tyle obiecujące, że wysłano już wniosek do urzędu patentowego. Prace nad projektem będą kontyn… Czytaj dalej »
Rozstrzygnięto IX edycję konkursu "Popularyzator Nauki"
2014-01-29, 13:14Ks. prof. Michał Heller, prof. Ryszard Tadeusiewicz, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego oraz Polska Akademia Dzieci są wśród laureatów IX edycji konkursu 'Popularyzator nauki'. Nagrody wręczono w środę w siedzibie Polskiej… Czytaj dalej »
Studenci Politechniki Białostockiej budują kolejny łazik marsjański
2014-01-29, 13:04Łazik marsjański Hyperion 2, który skonstruują studenci Politechniki Białostockiej, w maju wystartuje w zawodach w bazie marsjańskiej na pustyni w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Będzie to czwarty łazik uczelni, który weźmie… Czytaj dalej »
70 proc. internautów ma problem z oceną legalności filmu w sieci
2014-01-28, 21:21Większość Polaków (86 proc.) w ciągu ostatniego roku obejrzała film za pośrednictwem internetu - wynika z badania, którego rezultaty we wtorek zaprezentowano w resorcie kultury. Do problemów z oceną legalności udostępnionych w… Czytaj dalej »