Konkurs "Budujemy Kujawsko-Pomorskie w Minecraft"
Poznawanie ciekawych miejsc regionu za pomocą gry komputerowej? To możliwe! Wystarczy zagrać w Minecraft i w wirtualnym świecie zbudować budynek lub obiekt, będący atrakcją turystyczną woj. kujawsko-pomorskiego.
100 pierwszych zarejestrowanych osób otrzyma koszulki z napisem "Minecraft – Lubię tu być!", do zwycięzcy trafi tablet, a zdobywca 2. miejsca zdobędzie rodzinny voucher VIP na uczestnictwo w 40. Jubileuszowym Wielkim Międzynarodowym Turnieju Rycerskim w Golubiu Dobrzyniu.
Kujawsko-Pomorskie w Minecrafcie pojawiło się w ubiegłym roku i jak mówił wówczas Marcin Habel, naczelnik Wydziału Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim, gra pomoże poznać region najmłodszym.
Konkurs organizowany z okazji zbliżającego się Święta Województwa potrwa do 5 czerwca. By wziąć w nim udział, trzeba zarejestrować się na stronie lubietubyc.pl w zakładce Minecraft.
Minecraft jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier na świecie. Jej użytkownicy budują z bloków wirtualne światy i przeróżne lokacje.
Zobacz także
Robot RECON białostockich studentów weźmie udział w zawodach w Japonii
2014-07-14, 09:43Robot RECON skonstruowany przez studentów Politechniki Białostockiej weźmie udział w międzynarodowych zawodach na projekty urządzeń wykorzystujące nano- i mikro technologie do przeciwdziałania katastrofom. Zawody odbędą się w dniach… Czytaj dalej »
Superksiężyc pojawił się na niebie
2014-07-13, 12:56W nocy z 12 ma 13 lipca na niebie pojawił się Superksiężyc. Tego lata to niezwykłe zjawisko będzie można zobaczyć na niebie trzy razy. Czytaj dalej »
Autonomiczne auta mogą pojawić się na europejskich drogach w 2020 r.
2014-07-13, 10:16Autonomiczne samochody osobowe, poruszające się bez udziału kierowcy, mogą pojawić się na europejskich drogach w 2020 r. Ciężarówki, ze względu na bardziej złożone kwestie m.in. prawne, dostępne będą pięć lat później - przewiduje… Czytaj dalej »
Aplikacja Hubert ma ułatwić seniorom korzystanie z internetu
2014-07-12, 10:33Opracowana z myślą o seniorach nowa aplikacja Hubert ma ułatwić osobom starszym korzystanie z tabletów i pomóc im w walce z samotnością. Wśród atutów programu jego autor wymienia uproszczoną obsługę, specjalnie przystosowany… Czytaj dalej »
Niemiecka drużyna piłkarska korzysta z najnowocześniejszych technologii Adidasa
2014-07-10, 11:37Aby wygrać Puchar Świata trzeba przejść zwycięsko przez kilka etapów, łącznie z finałowym, najbardziej emocjonującym. Wymaga to wyczerpujących przygotowań i treningów, przestrzegania ścisłego harmonogramu, podporządkowania… Czytaj dalej »