Konkurs "Budujemy Kujawsko-Pomorskie w Minecraft"
Poznawanie ciekawych miejsc regionu za pomocą gry komputerowej? To możliwe! Wystarczy zagrać w Minecraft i w wirtualnym świecie zbudować budynek lub obiekt, będący atrakcją turystyczną woj. kujawsko-pomorskiego.
100 pierwszych zarejestrowanych osób otrzyma koszulki z napisem "Minecraft – Lubię tu być!", do zwycięzcy trafi tablet, a zdobywca 2. miejsca zdobędzie rodzinny voucher VIP na uczestnictwo w 40. Jubileuszowym Wielkim Międzynarodowym Turnieju Rycerskim w Golubiu Dobrzyniu.
Kujawsko-Pomorskie w Minecrafcie pojawiło się w ubiegłym roku i jak mówił wówczas Marcin Habel, naczelnik Wydziału Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim, gra pomoże poznać region najmłodszym.
Konkurs organizowany z okazji zbliżającego się Święta Województwa potrwa do 5 czerwca. By wziąć w nim udział, trzeba zarejestrować się na stronie lubietubyc.pl w zakładce Minecraft.
Minecraft jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier na świecie. Jej użytkownicy budują z bloków wirtualne światy i przeróżne lokacje.
Zobacz także
Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu udostępniła w internecie unikatowe zbiory
2015-01-30, 14:56Ponad 400 tys. plików, obrazujących 3 tysiące obiektów, w tym 1100 średniowiecznych rękopisów, udostępniła w internecie Biblioteka Uniwersytecka. To efekt projektu 'Dziedzictwo Regionu i Europy', który polega na dygitalizacji najcenniejszych… Czytaj dalej »
CTP-Locker - Wirus z fakturą za 6 tys. zł
2015-01-30, 13:54Udaje maile z fakturą lub informacje od znanych instytucji. Za błąd użytkownika, który go otworzył każe płacić nawet 6 tys. zł okupu. Wirus CTB-Locker potrafi na dobre zablokować komputer. Polska jest jednym z trzech krajów, gdzie… Czytaj dalej »
Innowacje technologiczne a przenikanie się sfer pracy i wypoczynku. Co przyniesie przyszłość?
2015-01-30, 09:55W obliczu zmian wywołanych nowymi technologiami sfery pracy i czasu wolnego coraz bardziej nakładają się na siebie - zdaniem ekspertów biorących udział w festiwalu Transmediale jesteśmy obecnie świadkami takiej ewolucji podejścia… Czytaj dalej »
W 2014 r. ponad 22 tys. internetowych oszustw
2015-01-30, 09:52Z roku na rok wzrasta liczba przestępstw popełnianych w internecie; oszuści wybierają 'sieć', bo łatwiej zacierać ślady, a zyski mogą być znacznie większe. Tylko w 2014 r. policja odnotowała ponad 22 tys. internetowych oszustw. Czytaj dalej »
IBM wprowadza rozwiązanie chroniące prywatność użytkowników
2015-01-29, 13:53IBM ogłosił właśnie wprowadzenie nowego rozwiązania w chmurze, pozwalającego na lepszą ochronę prywatności w sieci. Eksperci oceniają podobne działania jako krok we właściwym kierunku, podkreślając jednocześnie, że wciąż… Czytaj dalej »