Bydgoszcz w europejskim konkursie rowerowym - do udziału potrzebna aplikacja
Bydgoscy rowerzyści mogą dołączyć do zespołu i pomóc Bydgoszczy zająć jak najlepsze miejsce w European Cycling Challenge 2016. ECC to cykliczna zabawa promująca podróże rowerem.
Trwa od 1 do 31 maja i polega na rywalizacji miast biorących w niej udział. Wygrywa miasto, którego mieszkańcy „wykręcą” najwięcej kilometrów. Rywalizacja jest otwarta dla każdej osoby poruszającej się rowerem po mieście. Zachęcamy do wzięcia udziału w rywalizacji zarówno swoimi rowerami, jak i tymi wypożyczonymi w ramach systemu Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego.
Inauguracyjny przejazd zaplanowano na niedzielę (1 maja) o godz. 10. Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejsze zgłaszanie drużyn do poszczególnych kategorii na adres ecc@zdmikp.bydgoszcz.pl
Jak wziąć udział w konkursie?
1. Każdy uczestnik rejestruje się na stronie www.cyclingchallenge.eu/pl a następnie pobiera darmową aplikację na smartfona „Cycling365”. Aplikacja „Cycling365” służy do pomiaru liczby kilometrów przejechanych na rowerze i jest dostępna na najpopularniejsze systemy operacyjne, tj. Android, Apple-IOS, Windows Phone.
2. Podczas rejestracji poza podaniem swoich danych, wybiera się swoje miasto (Bydgoszcz). Dodatkowo można wybrać jedną z drużyn (pogrupowane w kategoriach: firmy, szkoły, inne),
co umożliwia dodatkową rywalizację pomiędzy drużynami w mieście.
3. Przy pomocy aplikacji należy rejestrować wszystkie przejazdy rowerowe w maju – kwalifikowane będą przejazdy o dowolnym charakterze: do pracy, do sklepu, rekreacyjne. Nie będą sumowane (wliczane do podróży) przejazdy ze średnią prędkością powyżej 30 km/h i maksymalną (w danej chwili) powyżej 45 km/h oraz na dystansach dłuższych niż 35 km.
4. Osoby, które nie posiadają smartfonów, mogą również uczestniczyć w rywalizacji, a przejechane na rowerze kilometry wpisywać na swoje konto na stronie www.cyclingchallenge.eu/pl
Uwaga!
- adres e-mailowy, na który należy zgłaszać drużyny do poszczególnych kategorii (firmy, szkoły, inne) to – ecc@zdmikp.bydgoszcz.pl
- w przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerami telefonów: 52 582 27 35 lub 71
- w ECC2016 jeździmy od 1 do 31 maja
- więcej informacji na temat idei i zasad konkursu znajduje się pod adresem http://cyclingchallenge.eu/pl
- dla aktywnych uczestników czekają atrakcyjne nagrody!
Zobacz także
W niedalekiej przyszłości policyjna kamizelka będzie "szyta na miarę"
2014-02-17, 11:34Lekka i dopasowana, bo 'szyta na miarę' ma być - w niedalekiej przyszłości - kuloodporna kamizelka policyjna. Specjalne urządzenie, a nie policyjny krawiec, zdejmie miarę i wykona wykrój. Czytaj dalej »
Nowe warsztaty i ścieżki edukacyjne w Młynie Wiedzy
2014-02-16, 16:50Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu udostępni od wtorku pierwsze w regionie kujawsko-pomorskim ścieżki tematyczne na wystawach optycznych. Dla zorganizowanych grup uczniów przygotowano nową ofertę warsztatów. Czytaj dalej »
Ważny krok USA w badaniach nad laserową syntezą termojądrową
2014-02-16, 10:55Amerykańskim badaczom udało się uzyskać ważne wyniki w badaniach nad fuzją termojądrową. Ten wynik to krok milowy w badaniach nad opanowaniem laserowej syntezy termojądrowej dla przyszłej produkcji energii elektrycznej - komentuje… Czytaj dalej »
Do oczyszczania jezior i stawów można wykorzystać bakterie
2014-02-15, 10:03Wyselekcjonowane specjalistyczne szczepy bakterii w warunkach tlenowych pomagają oczyszczać jeziora i stawy. Zaprzęgnięte w ten sposób do pracy mikroorganizmy potrafią oczyścić wody akwenu bezpieczną metodą biologiczną w niespełna… Czytaj dalej »
450. rocznica urodzin Galileusza
2014-02-14, 13:43Galileusz - uważany za ojca nowoczesnych metod naukowych, jego odkrycia dostarczyły dowodów na poparcie teorii Kopernika, za co był prześladowany przez Kościół, który zrehabilitował go dopiero w 1992 r. W sobotę mija 450 rocznica… Czytaj dalej »