Bydgoszcz w europejskim konkursie rowerowym - do udziału potrzebna aplikacja
Bydgoscy rowerzyści mogą dołączyć do zespołu i pomóc Bydgoszczy zająć jak najlepsze miejsce w European Cycling Challenge 2016. ECC to cykliczna zabawa promująca podróże rowerem.
Trwa od 1 do 31 maja i polega na rywalizacji miast biorących w niej udział. Wygrywa miasto, którego mieszkańcy „wykręcą” najwięcej kilometrów. Rywalizacja jest otwarta dla każdej osoby poruszającej się rowerem po mieście. Zachęcamy do wzięcia udziału w rywalizacji zarówno swoimi rowerami, jak i tymi wypożyczonymi w ramach systemu Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego.
Inauguracyjny przejazd zaplanowano na niedzielę (1 maja) o godz. 10. Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejsze zgłaszanie drużyn do poszczególnych kategorii na adres ecc@zdmikp.bydgoszcz.pl
Jak wziąć udział w konkursie?
1. Każdy uczestnik rejestruje się na stronie www.cyclingchallenge.eu/pl a następnie pobiera darmową aplikację na smartfona „Cycling365”. Aplikacja „Cycling365” służy do pomiaru liczby kilometrów przejechanych na rowerze i jest dostępna na najpopularniejsze systemy operacyjne, tj. Android, Apple-IOS, Windows Phone.
2. Podczas rejestracji poza podaniem swoich danych, wybiera się swoje miasto (Bydgoszcz). Dodatkowo można wybrać jedną z drużyn (pogrupowane w kategoriach: firmy, szkoły, inne),
co umożliwia dodatkową rywalizację pomiędzy drużynami w mieście.
3. Przy pomocy aplikacji należy rejestrować wszystkie przejazdy rowerowe w maju – kwalifikowane będą przejazdy o dowolnym charakterze: do pracy, do sklepu, rekreacyjne. Nie będą sumowane (wliczane do podróży) przejazdy ze średnią prędkością powyżej 30 km/h i maksymalną (w danej chwili) powyżej 45 km/h oraz na dystansach dłuższych niż 35 km.
4. Osoby, które nie posiadają smartfonów, mogą również uczestniczyć w rywalizacji, a przejechane na rowerze kilometry wpisywać na swoje konto na stronie www.cyclingchallenge.eu/pl
Uwaga!
- adres e-mailowy, na który należy zgłaszać drużyny do poszczególnych kategorii (firmy, szkoły, inne) to – ecc@zdmikp.bydgoszcz.pl
- w przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerami telefonów: 52 582 27 35 lub 71
- w ECC2016 jeździmy od 1 do 31 maja
- więcej informacji na temat idei i zasad konkursu znajduje się pod adresem http://cyclingchallenge.eu/pl
- dla aktywnych uczestników czekają atrakcyjne nagrody!
Zobacz także
MAC uruchomiło portal z danymi administracji publicznej
2014-05-20, 08:23Dane zbierane na potrzeby administracji publicznej są dostępne na portalu danepubliczne.gov.pl. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji uruchomiło tzw. wersję beta Centralnego Repozytorium Informacji Publicznej (CRIP). Czytaj dalej »
Japonia stawia na kolej elektromagnetyczną
2014-05-18, 10:18Jesienią rozpocznie się w Japonii budowa linii superszybkiej kolei elektromagnetycznej, łączącej Tokio z Nagoją. Japonia liczy na to, że technologię, która umożliwia pociągom osiągnięcie prędkości ponad 500 km/h, uda się wyeksportować… Czytaj dalej »
Polscy naukowcy szykują cukrową pułapkę na nowotwory
2014-05-18, 10:16Komórki nowotworowe lubią cukier, dlatego polscy naukowcy opracowali maleńkie kapsułki otoczone cukrową powłoczką, które nowotwór chętnie 'pożera'. Wypełnione kilkoma lekami, po wniknięciu do guza, mogą stanowić skuteczną broń… Czytaj dalej »
Joanna Bagniewska zwyciężczynią trzeciej polskiej edycji FameLab
2014-05-11, 10:51Dr Joanna Bagniewska zwyciężyła w finale trzeciej polskiej edycji konkursu FameLab, który w sobotę odbył się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. W czerwcu będzie reprezentowała Polskę w światowym finale tego konkursu. Czytaj dalej »
Polka szuka brakujących elementów zagadki zespołu DiGeorge'a
2014-05-03, 09:00Towarzyszy mu około 180 objawów m.in. wady serca. Zespół DiGeorge'a, występujący prawie tak często jak zespół Downa, lekarze rozpoznają jednak rzadko. Polka szuka genów odpowiedzialnych za jego powstawanie, aby ułatwić diagnostykę… Czytaj dalej »