Polacy stworzyli pierwszą responsywną stronę z wynikami sportowymi
Polacy stworzyli pierwszy na świecie responsywny serwis z wynikami sportowymi, również tymi z niższych klas. Responsywny, czyli dopasowujący się do urządzenia, na którym stronę się ogląda - tłumaczył PAP współzałożyciel mWyniki.pl Tomasz Karaszewski.
Karaszewski podkreśla, że mWynki.pl "to młody projekt, który wystartował zalewie osiem miesięcy temu".
"Fakt, że obecnie odnotowuje blisko 1,5 mln wizyt miesięcznie świadczy o tym, jak duże było zapotrzebowanie na tego typu platformę ze strony polskich internatów" - ocenił Karaszewski.
Powołał się jednocześnie na wyniki badań cytowanych przez polską edycję magazynu "Forbes", z których wynika, że w 2015 r. ponad 60 proc. Polaków może posiadać smartfony. Z badań ekspertów wynika, że 93 proc. użytkowników szuka informacji w internecie za pomocą smartfona w domu, 75 proc. użytkowników w pracy, a 55 proc. podczas zakupów. W związku z tym widzi perspektywę rozwoju dla tego typu usług.
"Faktem jest, że największy ruch (na naszej stronie) generują użytkownicy mobilni. Nie dziwi to jednak, skoro mWyniki.pl to pierwszy taki projekt, który jest w pełni responsywny. Poza tym jako jedyny prezentuje wyniki meczów z dziewięciu poziomów rozgrywkowych, podczas gdy konkurencyjne, światowe platformy dostarczają informacje o jedynie trzech poziomach rozgrywkowych w Polsce" - tłumaczył współzałożyciel strony.
Twórcy strony zapewniają, że ich strona dopasowuje się do charakterystyki różnych urządzeń i systemów operacyjnych - od komputerów osobistych po urządzenia mobilne z Androidem i systemem iOS.(PAP)
Zobacz także
W Hanowerze rozpoczęły się targi teleinformatyczne CeBIT
2015-03-15, 23:55W Hanowerze w niedzielę rozpoczęły się największe na świecie targi teleinformatyczne CeBIT. Kanclerz Niemiec Angela Merkel apelowała o współpracę z Chinami, zastrzegając, że warunkiem jest przestrzeganie zasad. Chiny są w tym… Czytaj dalej »
Polska Akademia Dostępności pomaga dostosować strony www dla niepełnosprawnych
2015-03-15, 11:33Urzędy, organizacje i firmy chcące dostosować swoje strony internetowe do potrzeb osób niepełnosprawnych mogą skorzystać z pomocy Polskiej Akademii Dostępności, która bezpłatnie dostarcza szablony stron i narzędzia umożliwiające… Czytaj dalej »
Polska zielona technologia rozwija się i zdobywa zagraniczne rynki
2015-03-14, 11:31Technologie do tworzenia ekologicznego brykietu czy budowy domów energooszczędnych i pasywnych to największe polskie hity eksportowe z dziedziny zielonych technologii - mówi PAP koordynatorka projektu Ministerstwa Środowiska 'GreenEvo… Czytaj dalej »
Raspberry Pi 2 B - najmniejszy komputer na którym działa ISOF
2015-03-13, 09:25Popularny minikomputer Raspberry Pi, po trzech latach od premiery, doczekał się nowej odsłony. Model 2 B wyróżnia bardziej wydajny procesor quad-core ARM Cortex-A7 900 MHz i większa ilość pamięci 1 GB RAM. Płytę wyposażono w liczne… Czytaj dalej »
RPO chce większej kontroli nad sprzedażą brutalnych gier komputerowych
2015-03-13, 08:21Rzecznik Praw Obywatelskich zwróciła się do ministra gospodarki o zwiększenie kontroli prawnej nad sprzedażą „gier komputerowych o treściach przesyconych brutalnością i przemocą”. Resort odpowiada, że ważniejsza jest edukacja… Czytaj dalej »