Amazon w Polsce dzięki automatyzacji stworzył nowe miejsca pracy
Amazon - amerykański gigant sprzedaży internetowej - wprowadził pierwszy w Europie i drugi na świecie w pełni zrobotyzowany system logistyczny w podwrocławskim oddziale. Dzięki tej inwestycji stworzono około 170 nowych miejsc pracy - mówi PAP dyrektor operacyjny Amazon w Polsce Kerry Person.
Roboty wyręczają pracowników, którzy wcześniej przemierzali z wózkami olbrzymie hale i kompletowali zamówienia. "Automatyzacja, którą wdrożyliśmy w tych budynkach pomaga naszym pracownikom pracować wydajniej. Przywozimy półkę do pracownika, zamiast wysyłać pracownika do półki" - podkreśla Person.
Jak dodaje, system pomaga nam lepiej szeregować zamówienia klientów. "Po kliknięciu na stronie możemy od razu przywieźć półkę do pracownika, który zapakuje towar do pudełka. W każdym momencie wiemy, gdzie są nasze półki. Wiemy gdzie są nasze roboty" - wyjaśnia.
Atomatyzacja poprawia wykorzystanie powierzchni magazynów. Z analiz Amazona wynika, że teraz na tej samej powierzchni można pomieścić o połowę więcej produktów.
Amazon Robitics jest rozwiązaniem zaadaptowanym na potrzeby koncernu na bazie rozwiązań wymyślonych przez firmę Kiva, przejętą przez Amazon w 2012 r. za 775 mln dol., co było jednym z największych przejęć amerykańskiego przedsiębiorstwa.
Sieć Amazon skupia 109 centrów logistycznych na całym świecie, w tym 29 w Unii Europejskiej. W USA w 13 centrach logistycznych pracują rozwiązania Amazon Robotics, czyli powstałej w 2003 r. części firmy zajmującej się wprowadzaniem innowacji technologicznych.
Amazon posiada trzy centra logistyczne w Polsce – dwa z nich znajdują się w Bielanach Wrocławskich, a trzecie w Sadach Poznańskich. Polskie centra logistyczne zintegrowane są z europejską siecią dystrybucyjną firmy. (PAP)
Zobacz także
Zespół z poznańskiej uczelni opracował nowy pochłaniacz tlenu
2014-01-31, 08:58Naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu opracowali nowy pochłaniacz tlenu, który - dodawany do opakowań z żywnością - mógłby zwiększać trwałość produktów spożywczych. Przy produkcji pochłaniacza tlenu wykorzystywane… Czytaj dalej »
Wytypowano gen, który może mieć wpływ na leczenie raka piersi
2014-01-29, 18:58Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu wytypowali gen, który może mieć wpływ na leczenia raka piersi. Wyniki badań są na tyle obiecujące, że wysłano już wniosek do urzędu patentowego. Prace nad projektem będą kontyn… Czytaj dalej »
Rozstrzygnięto IX edycję konkursu "Popularyzator Nauki"
2014-01-29, 13:14Ks. prof. Michał Heller, prof. Ryszard Tadeusiewicz, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego oraz Polska Akademia Dzieci są wśród laureatów IX edycji konkursu 'Popularyzator nauki'. Nagrody wręczono w środę w siedzibie Polskiej… Czytaj dalej »
Studenci Politechniki Białostockiej budują kolejny łazik marsjański
2014-01-29, 13:04Łazik marsjański Hyperion 2, który skonstruują studenci Politechniki Białostockiej, w maju wystartuje w zawodach w bazie marsjańskiej na pustyni w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Będzie to czwarty łazik uczelni, który weźmie… Czytaj dalej »
70 proc. internautów ma problem z oceną legalności filmu w sieci
2014-01-28, 21:21Większość Polaków (86 proc.) w ciągu ostatniego roku obejrzała film za pośrednictwem internetu - wynika z badania, którego rezultaty we wtorek zaprezentowano w resorcie kultury. Do problemów z oceną legalności udostępnionych w… Czytaj dalej »