Amazon w Polsce dzięki automatyzacji stworzył nowe miejsca pracy
Amazon - amerykański gigant sprzedaży internetowej - wprowadził pierwszy w Europie i drugi na świecie w pełni zrobotyzowany system logistyczny w podwrocławskim oddziale. Dzięki tej inwestycji stworzono około 170 nowych miejsc pracy - mówi PAP dyrektor operacyjny Amazon w Polsce Kerry Person.
Roboty wyręczają pracowników, którzy wcześniej przemierzali z wózkami olbrzymie hale i kompletowali zamówienia. "Automatyzacja, którą wdrożyliśmy w tych budynkach pomaga naszym pracownikom pracować wydajniej. Przywozimy półkę do pracownika, zamiast wysyłać pracownika do półki" - podkreśla Person.
Jak dodaje, system pomaga nam lepiej szeregować zamówienia klientów. "Po kliknięciu na stronie możemy od razu przywieźć półkę do pracownika, który zapakuje towar do pudełka. W każdym momencie wiemy, gdzie są nasze półki. Wiemy gdzie są nasze roboty" - wyjaśnia.
Atomatyzacja poprawia wykorzystanie powierzchni magazynów. Z analiz Amazona wynika, że teraz na tej samej powierzchni można pomieścić o połowę więcej produktów.
Amazon Robitics jest rozwiązaniem zaadaptowanym na potrzeby koncernu na bazie rozwiązań wymyślonych przez firmę Kiva, przejętą przez Amazon w 2012 r. za 775 mln dol., co było jednym z największych przejęć amerykańskiego przedsiębiorstwa.
Sieć Amazon skupia 109 centrów logistycznych na całym świecie, w tym 29 w Unii Europejskiej. W USA w 13 centrach logistycznych pracują rozwiązania Amazon Robotics, czyli powstałej w 2003 r. części firmy zajmującej się wprowadzaniem innowacji technologicznych.
Amazon posiada trzy centra logistyczne w Polsce – dwa z nich znajdują się w Bielanach Wrocławskich, a trzecie w Sadach Poznańskich. Polskie centra logistyczne zintegrowane są z europejską siecią dystrybucyjną firmy. (PAP)
Zobacz także
Ranking Facebooka - piłkarski mundial przed epidemią eboli
2014-12-10, 09:23Piłkarskie mistrzostwa świata w Brazylii, a następnie epidemia wirusa ebola były najczęściej komentowanymi tematami w tym roku przez użytkowników Facebooka - wynika z podsumowania przedstawionego przez ten największy na świecie serwis… Czytaj dalej »
„Wrogowie z lodówki, czyli mikroflora Twojej kuchni"
2014-12-10, 09:12To temat kolejnego spotkania w ramach „Medycznej Środy” - cyklu wykładów popularnonaukowych organizowanych przez Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Najbogatszy Rosjanin kupił medal noblowski i chce go oddać laureatowi
2014-12-10, 08:37Najbogatszy Rosjanin Aliszer Usmanow ujawnił, że kupił na licytacji medal, który w roku 1962 przyznano wraz z Nagrodą Nobla amerykańskiemu naukowcowi Jamesowi Watsonowi za odkrycie struktury DNA. Sprzedany na aukcji medal ma wrócić… Czytaj dalej »
Rozstrzygnięto konkurs PAP i MNiSW dla popularyzatorów nauki
2014-12-08, 16:37Dr Robert Mysłajek, Michał Szydłowski, Instytut Geofizyki PAN, Piotr Cieśliński, Grupa Ekologiczna, portal Wszechnica.org.pl oraz Fundacja PZU - to laureaci konkursu Popularyzator Nauki 2014, organizowanego przez serwis PAP Nauka w Polsce… Czytaj dalej »
Udany próbny lot statku kosmicznego Orion
2014-12-05, 18:05Po raz pierwszy od ponad 40 lat NASA wysłała w Kosmos statek przeznaczony do lotów załogowych. Rakieta Delta 4 Heavy wystartowała z przylądka Canaveral z kapsułą Orion, tym razem jeszcze bez załogi. Orion wodował na Pacyfiku po 4,5… Czytaj dalej »