Amazon w Polsce dzięki automatyzacji stworzył nowe miejsca pracy
Amazon - amerykański gigant sprzedaży internetowej - wprowadził pierwszy w Europie i drugi na świecie w pełni zrobotyzowany system logistyczny w podwrocławskim oddziale. Dzięki tej inwestycji stworzono około 170 nowych miejsc pracy - mówi PAP dyrektor operacyjny Amazon w Polsce Kerry Person.
Roboty wyręczają pracowników, którzy wcześniej przemierzali z wózkami olbrzymie hale i kompletowali zamówienia. "Automatyzacja, którą wdrożyliśmy w tych budynkach pomaga naszym pracownikom pracować wydajniej. Przywozimy półkę do pracownika, zamiast wysyłać pracownika do półki" - podkreśla Person.
Jak dodaje, system pomaga nam lepiej szeregować zamówienia klientów. "Po kliknięciu na stronie możemy od razu przywieźć półkę do pracownika, który zapakuje towar do pudełka. W każdym momencie wiemy, gdzie są nasze półki. Wiemy gdzie są nasze roboty" - wyjaśnia.
Atomatyzacja poprawia wykorzystanie powierzchni magazynów. Z analiz Amazona wynika, że teraz na tej samej powierzchni można pomieścić o połowę więcej produktów.
Amazon Robitics jest rozwiązaniem zaadaptowanym na potrzeby koncernu na bazie rozwiązań wymyślonych przez firmę Kiva, przejętą przez Amazon w 2012 r. za 775 mln dol., co było jednym z największych przejęć amerykańskiego przedsiębiorstwa.
Sieć Amazon skupia 109 centrów logistycznych na całym świecie, w tym 29 w Unii Europejskiej. W USA w 13 centrach logistycznych pracują rozwiązania Amazon Robotics, czyli powstałej w 2003 r. części firmy zajmującej się wprowadzaniem innowacji technologicznych.
Amazon posiada trzy centra logistyczne w Polsce – dwa z nich znajdują się w Bielanach Wrocławskich, a trzecie w Sadach Poznańskich. Polskie centra logistyczne zintegrowane są z europejską siecią dystrybucyjną firmy. (PAP)
Zobacz także
5 łatwych rozwiązań zabezpieczających prywatność użytkowników sieci i urządzeń
2015-04-03, 18:45Szyfrowanie dysku, programy zapamiętujące hasła, dwustopniowa autoryzacja - te rozwiązania znalazły się na liście eksperta TED Ideas, który radzi jak bez dużej wiedzy technicznej zadbać dziś o zwiększenie swojej prywatności. Czytaj dalej »
Google stworzyło aplikację do konwertowania programów z Androida
2015-04-02, 14:50Google zaprezentowało narzędzie umożliwiające uruchamiania aplikacji dedykowanych dla mobilnego systemu operacyjnego Android na komputerach z systemami Windows, OSX czy Linux. Aplikacja ARC Welder działa w ramach internetowej przeglądarki… Czytaj dalej »
Konkurs na prace badawcze i konserwację ołtarza Wita Stwosza
2015-04-01, 20:28Parafia mariacka w Krakowie ogłosiła konkurs na kompleksowe prace badawcze i konserwatorskie ołtarza Wita Stwosza - jednego z najwspanialszych gotyckich zabytków w Polsce. Działania te planowane są na kilka najbliższych lat, a powinny… Czytaj dalej »
W Poznaniu uruchomiono Laboratorium Fotowoltaiczne
2015-03-31, 19:10Metody skutecznego i efektywnego wykorzystania energii słonecznej w przedsiębiorstwach badać ma otwarte we wtorek w Poznaniu Laboratorium Fotowoltaiczne. W przyszłości ma być ono elementem eksperymentalnej elektrowni fotowoltaicznej. Czytaj dalej »
Aktualizacja aplikacji poczty Gmail dla systemu operacyjnego Android
2015-03-31, 09:21Dzięki nowej aktualizacji oprogramowania aplikacji Gmail dla urządzeń z mobilnym systemem operacyjnym Android użytkownicy będą mogli sprawdzać w tym samym czasie wiadomości ze wszystkich swoich skrzynek poczty elektronicznej - ogłosił… Czytaj dalej »