Amazon w Polsce dzięki automatyzacji stworzył nowe miejsca pracy
Amazon - amerykański gigant sprzedaży internetowej - wprowadził pierwszy w Europie i drugi na świecie w pełni zrobotyzowany system logistyczny w podwrocławskim oddziale. Dzięki tej inwestycji stworzono około 170 nowych miejsc pracy - mówi PAP dyrektor operacyjny Amazon w Polsce Kerry Person.
Roboty wyręczają pracowników, którzy wcześniej przemierzali z wózkami olbrzymie hale i kompletowali zamówienia. "Automatyzacja, którą wdrożyliśmy w tych budynkach pomaga naszym pracownikom pracować wydajniej. Przywozimy półkę do pracownika, zamiast wysyłać pracownika do półki" - podkreśla Person.
Jak dodaje, system pomaga nam lepiej szeregować zamówienia klientów. "Po kliknięciu na stronie możemy od razu przywieźć półkę do pracownika, który zapakuje towar do pudełka. W każdym momencie wiemy, gdzie są nasze półki. Wiemy gdzie są nasze roboty" - wyjaśnia.
Atomatyzacja poprawia wykorzystanie powierzchni magazynów. Z analiz Amazona wynika, że teraz na tej samej powierzchni można pomieścić o połowę więcej produktów.
Amazon Robitics jest rozwiązaniem zaadaptowanym na potrzeby koncernu na bazie rozwiązań wymyślonych przez firmę Kiva, przejętą przez Amazon w 2012 r. za 775 mln dol., co było jednym z największych przejęć amerykańskiego przedsiębiorstwa.
Sieć Amazon skupia 109 centrów logistycznych na całym świecie, w tym 29 w Unii Europejskiej. W USA w 13 centrach logistycznych pracują rozwiązania Amazon Robotics, czyli powstałej w 2003 r. części firmy zajmującej się wprowadzaniem innowacji technologicznych.
Amazon posiada trzy centra logistyczne w Polsce – dwa z nich znajdują się w Bielanach Wrocławskich, a trzecie w Sadach Poznańskich. Polskie centra logistyczne zintegrowane są z europejską siecią dystrybucyjną firmy. (PAP)
Zobacz także
Pneumobil z Politechniki Białostockiej jedzie na zawody na Węgry
2015-05-05, 16:40Skonstruowany przez studentów Politechniki Białostockiej pneumobil napędzany sprężonym powietrzem jedzie na VIII Międzynarodowe Zawody Aventics Pneumobil, które w dniach 8-9 maja odbędą się w mieście Eger na Węgrzech. Studenci… Czytaj dalej »
Konsultacje polsko-niemieckie: wspólna walka z cyberprzestępczością
2015-05-03, 15:00Następstwem polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych ma być m.in. wspólna walka z cyberprzestępczością, współpraca w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w administracji, a także lepsza kooperacja służb policyjnych, granicznych… Czytaj dalej »
Polscy inżynierowie kończą prace nad laserową drukarką 3D
2015-05-03, 11:34Sinterit, firma założona przez polskich inżynierów, finalizuje prace nad drukarką 3D wykorzystującą innowacyjną technologię laserową, która umożliwia bardzo dokładny wydruk elementów: całych ruchomych mechanizmów, elastycznych… Czytaj dalej »
Opracowano technologię niewidocznego ogniwa słonecznego wbudowanego w ekran
2015-05-02, 16:43Sunpartner Technologies opracowało ogniwo słoneczne, które może być instalowane jako niewidzialna warstwa w dowolnym typie ekranów urządzeń mobilnych. Firma otrzymała za tę innowację nagrodę 'Best Technical Development within Energy… Czytaj dalej »
System, który przejmie sterowanie samolotem testowany był na Podkarpaciu
2015-05-02, 11:05Po niedawnej katastrofie samolotu Germanwings w Alpach niemieccy kontrolerzy lotów chcą wprowadzenia rozwiązań technicznych, które umożliwią sterowanie maszyną z ziemi. Punktem wyjścia do tych prac mogą być próby, jakie przeprowadzili… Czytaj dalej »