Hakerzy wykradli dane 15 mln klientów T-Mobile
Hakerzy ukradli w USA dane ok. 15 milionów klientów i potencjalnych klientów operatora telefonii komórkowej T-Mobile (filii niemieckiego Telekomu). Są to takie informacje jak adresy, daty urodzenia i numery ubezpieczenia społecznego, numery paszportów.
Aby zdobyć te informacje hakerzy włamali się do systemu działającej w ok. 40 krajach firmy Experian - agencji z centralą w Dublinie, z której usług T-Mobile korzysta, by sprawdzać wiarygodność kredytową klientów. Wykradzione zostały dane osób, które złożyły wnioski o korzystanie z usług T-Mobile w okresie od 1 września 2013 r. do 16 września 2015 r.
Firma Experian zawiadomiła organy ścigania o kradzieży, gdy tylko zorientowano się, że doszło do włamania. Podkreślono, że nie ma dowodów na to, iż skradzione dane zostały "niestosownie wykorzystane". Klientów ostrzeżono jednak, by zachowali czujność w związku z groźbą kradzieży tożsamości.
Wykradzione informacje były wprawdzie zaszyfrowane, ale nie można wykluczyć, że hakerom udało się złamać szyfr.
W ostatnich latach ofiarą hakerskich ataków padło w USA wiele dużych przedsiębiorstw, m.in. Ebay, Sony, JP Morgan, Target, a także instytucji, takich jak urząd podatkowy (IRS), rządowa agencja ds. personelu (OPM).(PAP)
Zobacz także
Aplikacja "Czas na Bydgoszcz"
2016-11-26, 12:28Historię bydgoskiego Starego Miasta i Śródmieścia można poznać dzięki aplikacji mobilnej 'Czas na Bydgoszcz' - multimedialnemu przewodnikowi z elementami gry miejskiej. Czytaj dalej »
Ekspert NATO: ostatnie lata pod znakiem wzrostu liczby ataków hakerskich na dużą skalę
2016-11-25, 08:39W ostatnich latach obserwujemy coraz więcej ataków hakerskich na duża skalę. Ofiarą padły m.in. koncern Sony, telewizja francuska TV5, ukraińska sieć energetyczna oraz międzynarodowy system transakcji finansowych SWIFT - mówi PAP… Czytaj dalej »
Wykorzystywanie dronów ma być uregulowane wspólnymi przepisami UE
2016-11-24, 18:25Polskie władze lotnicze, a także przedstawiciele Komisji Europejskiej będę wspólnie dążyć do wypracowania jednolitych przepisów unijnych w zakresie wykorzystywania dronów w Europie. Umożliwić ma to przyjęta 'Deklaracja Warszawska'… Czytaj dalej »
"Gazeta Wyborcza": Polak potrafi, ale nie zarobi
2016-11-24, 08:33Naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego dokonali przełomu w poszukiwaniu szczepionek na raka. Ale to zachodnie firmy farmaceutyczne zyskają na tym miliardy. Nasze dostaną kilka milionów - pisze 'Gazeta Wyborcza'. Czytaj dalej »
Centrum Nauki i Techniki w Łodzi - interaktywnie o energii, prawach fizyki i kosmosie
2016-11-22, 09:39Ponad 140 interaktywnych instalacji m.in. most, który będzie można wprawić w rezonans, symulator sterowania elektrownią atomową i oryginalne elementy elektrowni wzbogacone o multimedialne prezentacje - będzie można zobaczyć w powstającym… Czytaj dalej »