Instagram ma już ponad 400 mln użytkowników
Instagram ma powód do świętowania - w środę serwis umożliwiający dzielenie się zdjęciami i filmami poinformował, że ma już ponad 400 mln aktywnych użytkowników miesięcznie. To blisko o 100 mln użytkowników więcej niż ma rywal serwisu - Twitter.
Na pojawienie się 100 mln nowych użytkowników Instagram czekał dziewięć miesięcy. Trzy czwarte nowych instagramowiczów to mieszkańcy krajów innych niż USA; więcej niż połowa mieszka w Europie i Azji. Najwięcej przybyło ich w Brazylii, Japonii i Indonezji.
Wśród nowych użytkowników najchętniej obserwowane są konta m.in. Davida Beckhama (12,2 mln obserwujących), byłego amerykańskiego sportowca po operacji korekty płci Caitlyn Jenner (4,2 mln), niemieckiego piłkarza Toniego Kroosa (3,2 mln) i południowokoreańskiego rapera T.O.P. (2,6 mln).
Bardzo dobry wynik Instagramu to powód do zadowolenia dla Facebooka, który jest jego właścicielem - zauważa na stronie internetowej CNBC. Przypomina, że Facebook zaczął niedawno wprowadzać w swoim serwisie płatne funkcje dodatkowe, takie jak możliwość promowania postów, i planuje dodawać kolejne, np. profilowane reklamy. W tym roku zysk z reklam wygenerowany przez Instagram ma wynieść 600 mln dolarów i wzrosnąć do 1,48 mld dol. w 2016 r. (PAP)
Zobacz także
Ekspert: cyberprzestępstwo łatwiej popełnić niż przestępstwo tradycyjne
2016-10-15, 10:39Cyberprzestępstwo jest mniej ryzykowne i łatwiej je popełnić niż przestępstwo tradycyjne - mówi Nigel Inkster, b. dyrektor w brytyjskich służbach specjalnych. Nawet tak niepozorne dane, jak imiona najbliższych umieszczone na portalach… Czytaj dalej »
Hart i Holmstrom laureatami ekonomicznego Nobla
2016-10-10, 13:23Pochodzący z Wielkiej Brytanii Amerykanin Oliver Hart i Fin Bengt Holmstrom zostali laureatami tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. Szwedzka Akademia Nauk doceniła ich wkład w teorię kontraktu. Czytaj dalej »
Osiągnięcia polskiej nauki na wystawie w Stacji PAN w Paryżu
2016-10-08, 10:14W paryskiej stacji Polskiej Akademii Nauk wieczorem naukowym zainaugurowano w piątek wystawę „Nauka to wolność”, która prezentuje 25 największych osiągnięć nauki polskiej dwudziestopięciolecia 1989 -2014. Czytaj dalej »
Naukowcy z Polski rozpracowali ważne białko wirusa Zika
2016-10-07, 17:08Dzięki współpracy naukowców z trzech polskich uczelni udało się ustalić, z jakimi cząsteczkami może się wiązać ważny enzym wirusa Zika - proteaza serynowa NS3. Uzyskane dane pozwolą na opracowanie skutecznych leków, hamujących… Czytaj dalej »
Nobel z chemii dla twórców niewidocznych maszyn
2016-10-05, 19:31Projektanci i budowniczowie niewidocznych wind i samochodów - czyli maszyn działających w świecie cząsteczek - dostali tegoroczną Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Według ekspertów prace noblistów mają znaczenie dla poszukiwania… Czytaj dalej »