Wielka awaria komunikatora Skype
W Skype ie wystąpiła w poniedziałek awaria uniemożliwiająca wykonywanie połączeń - przyznał właściciel popularnego komunikatora internetowego firma Microsoft, potwierdzając nieprawidłowości zgłaszane przez użytkowników na świecie.
W oświadczeniu na stronie internetowej Microsoft przekazał w poniedziałek, że "wykryto problem z ustawieniami statusu", czyli systemu powiadomień pokazujących, czy użytkownik programu jest obecnie dostępny.
W wyniku awarii status dostępności wielu użytkowników zablokował się na ustawieniu "niepodłączony" mimo działającego połączenia, przez co osoby te nie mogły inicjować połączeń. Ponadto wszystkie kontakty dotkniętych problemem użytkowników również ustawiły się jako "niepodłączone", wykluczając nawiązanie komunikacji z tymi osobami.
Usterkę zgłaszali użytkownicy m.in. w Wielkiej Brytanii, Australii i Japonii.
Dział wsparcia technicznego Skype a po południu potwierdził awarię na Twitterze i zapewnił, że pracuje nad "szybkim rozwiązaniem". W dłuższym oświadczeniu na blogu poinformowano, że problem z ustawieniami statusu nie dotyczy usługi Skype for Web, pozwalającej na korzystanie z komunikatora przez przeglądarkę. W późniejszym komunikacie dodano, że awaria może sprawić, iż niektórzy użytkownicy będą mieli problem z zalogowaniem się, a instalowanie aktualizacji będzie się przeciągać.
Skype to popularny komunikator głosowy, który pozwala prowadzić rozmowy tekstowe, głosowe i wideo, dzwonić na telefony stacjonarne i komórkowe, wysłać wiadomości SMS i faksy. W 2011 r. program został kupiony przez Microsoft za 8,6 mld dol. Według najnowszych szacunków korzysta z niego ok. 300 mln użytkowników na całym świecie.
Skype, który wystartował w 2003 r., stał się pierwszym tak popularnym komunikatorem internetowym na świecie. Obecnie konkurują z nim inne programy, np. zintegrowany z Facebookiem Messenger czy aplikacja WhatsApp.(PAP)
Zobacz także
Na Marsa wystartowała misja NASA InSight z urządzeniem z polskiej firmy
2018-05-05, 14:16W sobotę tuż po godz. 13 czasu polskiego z Zachodniego Wybrzeża USA na Marsa wystartowała misja NASA InSight, poświęcona badaniom głębokiego wnętrza Czerwonej Planety. Trafi tam m.in. instrument Kret HP3, którego najważniejsze elementy… Czytaj dalej »
Facebook wprowadzi nowe narzędzie do ochrony prywatności użytkowników
2018-05-01, 20:15Facebook pracuje nad nowym narzędziem do ochrony prywatności użytkowników, które pozwoli im skasować historię przeglądania - poinformował twórca tego portalu społecznościowego Mark Zuckerberg. Czytaj dalej »
Konferencja Evolang w Toruniu
2018-04-19, 17:49Trwa Międzynarodowa Konferencja Naukowa Evolang. Jest to odbywające się co dwa lata największe na świecie sympozjum dotyczące rozwoju języka. Czytaj dalej »
UMK w Toruniu wysoko w Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018
2018-04-19, 10:09'Fizyka techniczna' na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazła się na trzecim miejscu Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018. Czytaj dalej »
Polregio: duże zainteresowanie przetargiem na system sprzedaży biletów online
2018-04-18, 10:26Jest duże zainteresowanie ze strony firm, które zamierzają wziąć udziału w przetargu ogłoszonym przez Polregio na dostawę i wdrożenie Systemu Sprzedaży Biletów Online (SSBO) - poinformował we wtorek PAP Andrzej Okoń dyrektor Biura… Czytaj dalej »