Apple w ostatniej chwili opóźnia aktualizację systemu AppleWatch
Zaplanowana na środę aktualizacja systemu operacyjnego Apple Watcha została w ostatniej chwili odroczona w związku z odkryciem luki w oprogramowaniu - poinformował koncern z Cupertino. System watchOS 2 ma być udostępniony w późniejszym terminie.
"Rozwiązanie tego problemu zajmie więcej czasu niż się pierwotnie spodziewano" - zwraca uwagę Apple w oświadczeniu przesłanym portalowi TechCrunch. Jak zapewniono, aktualizacja pojawi się "wkrótce"; nie podano jednak dokładnej daty.
Mimo problemów z aktualizacją watchOS w środę mają być opublikowane nowe wersje mobilnego systemu operacyjnego iOS9, które jest wykorzystywane przez smartfony iPhone, tablety iPad i urządzenia iPod touch.
Jedną z głównych funkcji, zaprezentowanego w czerwcu nowego systemu operacyjnego dla inteligentnych zegarków Apple Watch, jest możliwość korzystania z aplikacji tworzonych przez strony trzecie. Mają one być przechowywane w pamięci zegarka, a nie iPhone'a. Dzięki temu programy mają działać szybciej i sprawniej. System watchOS 2 ma także funkcję Apple Pay, która działa na zasadzie elektronicznego portfela, w którym mogą się znaleźć informacje o kartach płatniczych, kredytowych czy też lojalnościowych. (PAP)
Zobacz także
Kwantowy komputer nie tak szybki
2014-01-18, 11:45Komputery przyszłości, tak zwane komputery kwantowe, nie zawsze są znacznie szybsze od tradycyjnych. Wskazują na to wstępne eksperymenty przeprowadzone przez kanadyjską firmę D-Wave. Czytaj dalej »
Skamielina ryby pokazuje, kiedy zaczęły się wykształcać tylne nogi
2014-01-18, 10:43Skamielina ryby sprzed 375 mln lat, znaleziona na kanadyjskiej wyspie Ellesmere pokazuje, że tylne nogi zaczęły się wykształcać u ryb jeszcze zanim niektóre gatunki kręgowców wybrały życie na suchym lądzie. Czytaj dalej »
Polski przeszczep twarzy najlepszym zabiegiem na świecie w 2013 r.
2014-01-16, 07:59Pierwszy przeprowadzony w Polsce przeszczep twarzy został uznany za najlepszy na świecie zabieg rekonstrukcyjny 2013 r. podczas zakończonego właśnie na Hawajach dorocznego zjazdu Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Rekonstrukcyjnej… Czytaj dalej »
Nowe laboratorium NCBJ przyspieszy prace nad lekami do radioterapii
2014-01-15, 18:59Najnowocześniejsze w Polsce laboratorium badań przedklinicznych do badania radiofarmaceutyków oddano do użytku w środę w Narodowym Centrum Badań Jądrowych. Umożliwi ono np. przyspieszenie prac nad nowymi lekami stosowanymi m.in. w… Czytaj dalej »
Odkryto kolejny kanion pod lodem Antarktydy
2014-01-15, 11:35Potężny rów - głębszy niż Wielki Kanion Kolorado, odkryli pod lodem Antarktydy naukowcy dzięki danym satelitarnym i radarowym. Informują o tym w 'Geological Society of America Bulletin'. Czytaj dalej »