Smartwatche z Android Wear będą współpracowały także z iPhone'em
Amerykański gigant technologiczny Google ogłosił w poniedziałek, że smartwatche z systemem operacyjnym Android Wear będą współpracowały także z iPhone'em w wersji 5 i późniejszymi. Na razie nie wiadomo, kiedy nowa usługa będzie dostępna w App Store.
Na razie Android Wear w wersji dla iOS będzie działał tylko na urządzeniach, które są na rynku od niedawna lub jeszcze nie miały premiery, w tym LG Watch Urbane, Asus Zen Watch 2 oraz Huawei Watch. Serwis technologiczny The Verge dodaje, że Google obiecał wypuścić do końca roku kilka inteligentnych zegarków współpracujących z urządzeniami zarówno z iOS, jak i z Androidem.
Blogerzy zauważają, że kompatybilność Android Wear i tak będzie większa w przypadku urządzenia z Androidem, a dla urządzeń z iOS będzie ograniczona. Użytkownik iPhone'a będzie dostawał z zegarka powiadomienia od aplikacji, a także będzie mógł wykorzystać zegarek do pomiaru aktywności fizycznej (fitness tracker) i do łączenia się z Google Now, osobistym asystentem stworzonym przez Google.
Powiadomienia wyświetlane na smartwatchu będą te same co na zwykłym i'Phone'ie (informacje o rozmowach, SMS-ach, mailach oraz informacje przekazywane z aplikacji zainstalowanych na samym smartfonie Apple'a). Interakcja z nimi będzie jednak ograniczona - użytkownik będzie mógł je wyświetlić i usunąć, ale nie będzie w stanie np. odpowiedzieć na tweeta. W tym celu konieczne będzie posłużenie się samym iPhone'em.
Z inteligentnym zegarkiem będą mogły komunikować się tylko aplikacje Google'a zainstalowane na samym zegarku (np. Gmail, kalendarz, Google Fit), ale już nie aplikacje kompatybilne z urządzeniami na Androida, ponieważ nie działają one na urządzeniach Apple'a. Według "Forbesa" działać będzie też aplikacja Google Maps.
Mimo tych ograniczeń możliwość "sparowania" smartwatcha z Androidem z iPhone'em będzie miała swoje zalety. Użytkownik i'Phone'a będzie miał do wyboru jeden z kilku modeli zegarków z Androidem, wprowadzanych co roku na rynek, a są to modele oferujące różne funkcje i wygląd, w różnych przedziałach cenowych.(PAP)
Zobacz także
Języki programowania, których warto nauczać w szkołach
2018-06-21, 07:17JavaScript, Python, Java, HTML/CSS, PHP i C Sharp - to przykłady języków programowania, od których warto zacząć naukę w szkołach. Uważane są za najbardziej pożądane przez pracodawców z sektora IT i łatwe do przyswojenia przez… Czytaj dalej »
Naukowcy odkryli nowe wirusy u małych ssaków
2018-06-16, 08:08Nieznane dotychczas gatunki wirusów występujące u małych ssaków odkryli naukowcy z Polski i USA w ramach międzynarodowego projektu. Badacze sprawdzają też, czy wirusy te mogą się przenosić na ludzi. Czytaj dalej »
PE na finiszu prac ws. wywołującego emocje prawa dotyczącego internetu
2018-06-15, 10:25Czy serwisy internetowe powinny weryfikować, co zamieszczają ich użytkownicy? Gdzie powinna kończyć się kontrola? Czy trzeba bardziej chronić twórców? - na te pytania będą musieli sobie odpowiedzieć europosłowie przed przyszłotygodniowym… Czytaj dalej »
PE chce wzmocnienia obrony cybernetycznej w UE i jej współpracy z NATO
2018-06-14, 19:08Konieczność zdecydowanej reakcji UE na ataki cybernetyczne Rosji, Chin i Korei Północnej, utworzenie europejskiego zespołu szybkiego reagowania w dziedzinie cybernetycznej i utrzymanie strategicznych więzi UE-NATO - to założenia przyjętych… Czytaj dalej »
Poczta Polska oraz NCBR będą współpracować przy projekcie auta elektrycznego
2018-06-14, 13:31Poczta Polska oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju będą współpracować na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce. Jednym z efektów ma być opracowanie projektu auta elektrycznego przeznaczonego na potrzeby narodowego operatora p… Czytaj dalej »