Smartwatche z Android Wear będą współpracowały także z iPhone'em
Amerykański gigant technologiczny Google ogłosił w poniedziałek, że smartwatche z systemem operacyjnym Android Wear będą współpracowały także z iPhone'em w wersji 5 i późniejszymi. Na razie nie wiadomo, kiedy nowa usługa będzie dostępna w App Store.
Na razie Android Wear w wersji dla iOS będzie działał tylko na urządzeniach, które są na rynku od niedawna lub jeszcze nie miały premiery, w tym LG Watch Urbane, Asus Zen Watch 2 oraz Huawei Watch. Serwis technologiczny The Verge dodaje, że Google obiecał wypuścić do końca roku kilka inteligentnych zegarków współpracujących z urządzeniami zarówno z iOS, jak i z Androidem.
Blogerzy zauważają, że kompatybilność Android Wear i tak będzie większa w przypadku urządzenia z Androidem, a dla urządzeń z iOS będzie ograniczona. Użytkownik iPhone'a będzie dostawał z zegarka powiadomienia od aplikacji, a także będzie mógł wykorzystać zegarek do pomiaru aktywności fizycznej (fitness tracker) i do łączenia się z Google Now, osobistym asystentem stworzonym przez Google.
Powiadomienia wyświetlane na smartwatchu będą te same co na zwykłym i'Phone'ie (informacje o rozmowach, SMS-ach, mailach oraz informacje przekazywane z aplikacji zainstalowanych na samym smartfonie Apple'a). Interakcja z nimi będzie jednak ograniczona - użytkownik będzie mógł je wyświetlić i usunąć, ale nie będzie w stanie np. odpowiedzieć na tweeta. W tym celu konieczne będzie posłużenie się samym iPhone'em.
Z inteligentnym zegarkiem będą mogły komunikować się tylko aplikacje Google'a zainstalowane na samym zegarku (np. Gmail, kalendarz, Google Fit), ale już nie aplikacje kompatybilne z urządzeniami na Androida, ponieważ nie działają one na urządzeniach Apple'a. Według "Forbesa" działać będzie też aplikacja Google Maps.
Mimo tych ograniczeń możliwość "sparowania" smartwatcha z Androidem z iPhone'em będzie miała swoje zalety. Użytkownik i'Phone'a będzie miał do wyboru jeden z kilku modeli zegarków z Androidem, wprowadzanych co roku na rynek, a są to modele oferujące różne funkcje i wygląd, w różnych przedziałach cenowych.(PAP)
Zobacz także
Nie dosyć, że smaczny to jeszcze zdrowy. Chleb z pradawnych odmian
2021-01-21, 15:24Projekt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego „Pradawne Ziarno” sukcesem nie tylko naukowym, ale i komercyjnym. Czytaj dalej »
Badanie wskazuje, że SARS-CoV-2 może zakażać komórki nerwowe i uszkadzać mózg
2021-01-15, 09:34Koronawirus SARS-CoV-2 może bezpośrednio zakażać ludzkie komórki nerwowe i uszkadzać tkankę mózgu - wynika z badań in vitro prowadzonych na organoidach, miniaturowych wersjach mózgu wyhodowanych w laboratorium. Artykuł na ten temat… Czytaj dalej »
Brytyjscy naukowcy: palenie zwiększa ryzyko poważnych objawów COVID-19 i hospitalizacji
2021-01-08, 08:47Palenie papierosów wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia objawów COVID-19, a palacze częściej niż osoby niepalące trafiają do szpitala z powodu tej choroby - ustalili naukowcy z King's College London. Czytaj dalej »
Nauka i etyka: komisja episkopatu o szczepionce przeciw koronawirusowi [wideo]
2020-12-28, 17:08„Każdy człowiek ma prawo do informacji o szczepionkach, o ich działaniu, czy o ich procesie technologicznym. Każdy człowiek ma prawo do dobrowolności realizacji szczepień' - podkreślali na dzisiejszej (28.12.) konferencji prasowej… Czytaj dalej »
Objawy niepożądane po szczepionce przeciw SARS-CoV-2 rzadko u seniorów
2020-12-15, 08:36- Skutki uboczne podania szczepionki przeciw SARS-CoV-2 u osób powyżej 55. roku życia występowały rzadziej i z mniejszym nasileniem niż u młodszych uczestników badania. To świetna informacja dla seniorów - komentuje dr hab. Piotr… Czytaj dalej »