System antyplagiatowy w szkołach średnich
Nowe narzędzie do walki z plagiatowaniem w szkołach. Od 1 września Internetowy System Antyplagiatowy Plagiat.pl dostępny jest w 3 tysiącach szkół średnich na terenie całego kraju.
System jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich szkół korzystających z platformy Synergia firmy Librus. Dzięki strategicznej współpracy obu firm od dziś nauczyciele mogą sprawdzać prace domowe ponad miliona uczniów. To innowacyjne rozwiązanie niemające w Polsce precedensu.
Zadaniem Systemu Antyplagiatowego firmy Plagiat.pl ma być wspomaganie pracy nauczycieli dzięki możliwości weryfikacji zadań domowych pod kątem nieuprawnionych zapożyczeń. System porównuje prace z tekstami umieszczonymi w bazach światowego Internetu oraz w wewnętrznych bazach szkół i ogólnopolskiej bazie zadań domowych. Efektem sprawdzenia pracy jest raport, w którym nie tylko widać zapożyczone fragmenty, ale podane są również źródła tych zapożyczeń. Nauczyciel będzie taki raport oceniał i stwierdzał, czy zapożyczenia zostały użyte zgodnie z zasadami.
Firma Plagiat.pl jest liderem polskiego rynku oprogramowania służącego do weryfikacji prac pod względem oryginalności tekstu. Od ponad 12 lat oferuje swoje rozwiązania uczelniom, wydawnictwom oraz indywidualnym użytkownikom, a teraz również szkołom średnim.
Zobacz także
Eksperci: technologiczna rewolucja w rolnictwie to cywilizacyjna konieczność
2015-06-04, 13:04Internet Rzeczy i analityka danych na farmach, a nawet żywność wytwarzana w fabrykach - bez udziału roślin i zwierząt - dzięki przełomowym osiągnięciom biologii molekularnej - tak zdaniem ekspertów wygląda przyszłość rolnic… Czytaj dalej »
Naukowcy opracowali darmowe narzędzie szyfrujące e-maile
2015-06-03, 08:35ProtonMail to dostępne w przeglądarce darmowe narzędzie szyfrujące e-maile. Dane użytkownika szyfrowane są jeszcze przed wysłaniem na serwery ProtonMail, które znajdują się w Szwajcarii. Z usługi opracowanej przez naukowców z CERN… Czytaj dalej »
Eksperci: coraz więcej tkanek można odtworzyć
2015-06-02, 18:37Dzięki drukowanym techniką 3D rusztowaniom-implantom, komórkom macierzystym i pobudzającym je substancjom oraz odpowiedniej fizjoterapii można będzie pomóc milionom osób - mówili uczestnicy sympozjum 'Granice medycyny regeneracyjnej'… Czytaj dalej »
Rozwój technologii: symbioza człowieka i maszyny zamiast sztucznej inteligencji
2015-06-01, 10:43Przyszłością technologii nie jest sztuczna inteligencja, ale systemy wspomagające i uzupełniające kompetencje użytkowników, czyli analizujące duże zbiory danych, odnajdujące powiązania między informacjami. Eksperci prognozują… Czytaj dalej »
Hakerzy z Korei Płn. mogą dokonać groźnych ataków, a nawet zabić
2015-05-29, 08:34Hakerzy z Korei Północnej są w stanie przeprowadzać ataki, które mogą zniszczyć ważną infrastrukturę, a nawet zabić ludzi - ostrzegł w rozmowie z BBC uciekinier z tego komunistycznego kraju, specjalista w dziedzinie informatyki… Czytaj dalej »