Google wprowadza w sześciu państwach Afryki tani smartfon
Amerykański koncern Google ogłosił we wtorek, że wprowadzi na rynki sześciu państw afrykańskich tani smartfon, który ma pomoc tamtejszym społecznościom w łączeniu się z internetem. Firma oferuje urządzenie w cenie 87 dolarów w ramach programu Android One.
Telefon ma być dostępny w sklepach w Nigerii, a także będzie sprzedawany przez pośredników internetowych w Egipcie, Ghanie, Wybrzeżu Kości Słoniowej, Kenii i Maroku.
Urządzenie Hot 2 powstało we współpracy z producentem smartfonów - Infinix. Oba podmioty działały już razem podczas wdrażania programu Android One w Indiach w zeszłym roku. Jego celem było opracowanie i wprowadzenie na rynkach ubogich państw taniego urządzenia, zdolnego do łączenia się z internetem i działającego z najnowszym oprogramowaniem amerykańskiego koncernu.
Smartfony będą oferowane w Afryce z mobilnym systemem operacyjnym Lollipop. Jednak koncern zapewnia, że urządzenie będzie też działać z nowym oprogramowaniem, które ma być jesienią udostępnione użytkownikom - Marshmallow.
Google, Facebook i inne firmy działające w branży internetowej próbują dostarczyć usługi sieciowe do jak największej liczby odbiorców, w tym do miejsc o słabo rozwiniętej infrastrukturze telekomunikacyjnej - zwraca uwagę agencja Associated Press. W ramach tych działań Google zbudowało sieć światłowodową w stolicy Ugandy - Kampali. Amerykański koncern zapowiada także udostępnienie w Nigerii, Kenii, Ghanie i Egipcie usługi offline serwisu YouTube. Dzięki specjalnej aplikacji użytkownicy mogą przechowywać materiały wideo do 48 godzin i w tym czasie odtwarzać je w miejscach bez dostępu do internetu. (PAP)
Zobacz także
Facebook testuje uwierzytelnianie za pomocą twarzy
2017-10-03, 16:50Facebook rozpoczął testowanie funkcji uwierzytelniania dostępu do serwisu za pomocą twarzy - poinformował serwis The Verge. Koncern mówi, że korzystanie z funkcji jest tylko opcjonalne i dostępne dla urządzeń, które już były powiązane… Czytaj dalej »
Nobel z fizyki za fale, które wstrząsnęły Wszechświatem
2017-10-03, 12:15Tegoroczną Nagrodę Nobla przyznano Rainerowi Weissowi, Barry C. Barishowi i Kipowi S. Thorne, dzięki którym powstał detektor LIGO i po raz pierwszy zaobserwowano fale grawitacyjne - echo zderzenia odległych czarnych dziur. Czytaj dalej »
Prof. Tetsuo Kanno doktorem h.c. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego
2017-10-02, 19:05Wybitny japoński neurochirurg prof. Tetsuo Kanno otrzymał w poniedziałek tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wydział Nauk Medycznych tej uczelni zawdzięcza mu wdrożenie innowacyjnej metody leczenia… Czytaj dalej »
Medyczny Nobel za zegar biologiczny
2017-10-02, 18:38Tegoroczną nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny doceni każdy, kto zaspał i spóźnił się do szkoły lub do pracy. Trzech Amerykanów (Jeffrey C. Hall, Michael Rosbash i Michael W. Young) uhonorowano za badania nad molekularnymi… Czytaj dalej »
Kapsuła czasu z naukowymi precjozami ukryta na Spitsbergenie
2017-10-01, 14:48Fragment meteorytu, skamieniałości, nasiona roślin, ludzkie DNA, niesporczaki, monety, zdjęcia Ziemi, kryształ krzemu - to skarby, które trafiły do kapsuły czasu, zakopanej przez polskich naukowców na Spitsbergenie. Pojemnik ma się… Czytaj dalej »