Zlikwidowano hakerskie forum Darkode
FBI i organy ścigania wielu krajów zlikwidowały Darkode, międzynarodowe forum online wykorzystywane przez cyberprzestępców - poinformował w środę amerykański resort sprawiedliwości. Dwunastu osobom powiązanym z tym forum postawiono w USA zarzuty.
"Darkode był jednym z największych zagrożeń dla danych w komputerach w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie" - powiedział amerykański prokurator David Hickton, dodając, że było to jedno z najbardziej wyszukanych anglojęzycznych forów dla cyberprzestępców.
Na stronie internetowej Darkode pojawiła się informacja, że została ona zajęta przez amerykańskie organa ścigania w ramach międzynarodowej operacji z udziałem m.in. FBI i Europolu.
Portal ArsTechnika informuje, że w sumie w ramach operacji przeciwko Darkode FBI i podobne agencje w Europie i Brazylii zatrzymały ponad 60 osób podejrzanych o przestępstwa komputerowe.
Media internetowe wskazują, że Darkode był swego rodzaju internetowym bazarem, na którym cyberprzestępcy mogli kupować i sprzedawać wirusy, informacje o lukach w zabezpieczeniach systemów komputerowych, kradzione dane dotyczące kart kredytowych, programy hakerskie itp. (PAP)
Zobacz także
Lista zakupów przyszłości; polska aplikacja zakupowa ma zawojować świat
2017-06-22, 10:24Aplikacja zakupowa Listonic stworzona przez absolwentów Politechniki Łódzkiej to najczęściej pobierany tego typu program na rynkach anglojęzycznych. Ma jeszcze kilka innych wersji językowych i będą kolejne - w tym indonezyjska i hindi… Czytaj dalej »
Eksperci: postęp w leczeniu chłoniaków agresywnych i nawrotowych
2017-06-16, 18:48Nawet agresywną postać chłoniaka udaje się skutecznie leczyć i dla niektórych pacjentów może to być choroba przewlekła - przekonywali eksperci podczas 14. międzynarodowej konferencji poświęconej tej chorobie (ICML) w Lugano. Czytaj dalej »
Ekspert: o mózg powinniśmy dbać tak samo, jak o inne narządy
2017-06-12, 12:30O mózg należy dbać przez całe życie; badania dowodzą, że dzięki sportowi i zdrowej diecie może być zupełnie sprawny aż do starości - powiedziała PAP prof. Dorota Bukowska z AWF w Poznaniu. Czytaj dalej »
Amazon i Apple chcą kupić dział mikroprocesorów Toshiby
2017-06-06, 15:31Apple i Amazon staną wspólnie do przetargu o kupno działu mikroprocesorów Toshiby, wraz z koncernem Hon Hai Precision Industry - podała agencja Kyodo, powołując się na informacje firmy Sharp. Czytaj dalej »
Konferencja Wikimedia Polska w Bydgoszczy
2017-06-03, 15:15Prawie 70 wikipedystów z Polski i ze świata przyjechało do Bydgoszczy na konferencję Wikimedia Polska, czyli największy doroczny zlot twórców Wikipedii. Czytaj dalej »