Bethesda zapowiada kontynuację "Fallouta"
Bethesda Game Studios, twórcy m.in. "The Elder Scrolls V: Skyrim", ujawnili prace nad grą "Fallout 4" - kontynuacją kultowej serii komputerowych gier RPG.
"Fallout 4" powstaje w reżyserii Todda Howarda z myślą o konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Gra ma stanowić kontynuację "Fallout 3". Będzie to pierwszy tytuł Bethesda Game Studios od premiery "The Elder Scrolls V: Skyrim".
Tak jak poprzednie gry z serii, "Fallout 4" będzie RPG osadzonym na terenie Stanów Zjednoczonych po zagładzie atomowej, w realiach nawiązujących do kultury, lęków i wyobrażeń panujących w USA w latach 50. XX wieku. Właściwym miejscem akcji nowego "Fallouta" będzie Boston w stanie Massachusetts.
"Wiemy, ile ta gra dla wszystkich znaczy" - powiedział reżyser produkcji, Todd Howard. - "Tym razem dysponujemy czasem i technologią, które pozwolą nam zastosować o wiele ambitniejsze rozwiązania niż kiedykolwiek wcześniej. Jeszcze nigdy nie cieszyliśmy się tak żadną grą".
Pierwsza odsłona gry "Fallout 4" będzie miała miejsce w ramach pokazu firmy Bethesda na targach E3, który rozpocznie się 15 czerwca w Dolby Theatre w Hollywood. Cały pokaz będzie transmitowany na całym świecie za pośrednictwem serwisów Twitch oraz YouTube.
Zapoczątkowana w 1997 roku seria postapokaliptycznych, retrofuturystycznych gier komputerowych "Fallout" uznawana jest za kultową. Ostatnia gra z serii pt. "Fallout: New Vegas" została opracowana przez studio Obsidian Entertainment i ukazała się pod koniec 2010 roku. Tylko w ciągu pierwszego miesiąca sprzedano ponad 5 mln kopii "F:NV", co przyniosło wydawcy Bethesda Softworks ponad 300 mln dolarów przychodu.
Bethesda Game Studios jest oddziałem amerykańskiej spółki ZeniMax Media (obok m.in. Bethesda Softworks oraz id Software) - prywatnej firmy medialnej z siedzibą pod Waszyngtonem oraz oddziałami wydawniczymi w Londynie, Paryżu, Frankfurcie, Eindhoven, Hong Kongu, Tokio oraz Sydney. Poprzez swoje oddziały ZeniMax Media tworzy i wydaje oryginalną zawartość służącą interaktywnej rozrywce na konsolach, PC oraz urządzeniach przenośnych. Bethesda Game Studios pozostaje najbardziej znane z gier "The Elder Scrolls IV: Oblivion", "Fallout 3" i " The Elder Scrolls V: Skyrim". (PAP)
Zobacz także
Polscy wynalazcy wyróżnieni na targach innowacji w Brukseli
2016-11-22, 09:38Polscy naukowcy zdobyli 27 medali, w tym 24 złote i trzy srebrne, na zakończonych w weekend targach wynalazków Innova w Brukseli - poinformowali organizatorzy. Na targach zaprezentowało się w sumie 50 polskich wystawców. Czytaj dalej »
24-godzinny Huuuge Game Jam w Bibliotece UKW
2016-11-20, 20:19Przez 24 godziny w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy powstawały gry. Huuuge Game Jam, przyciągnął prawie setkę doświadczonych i początkujących twórców. Czytaj dalej »
W warszawskim laboratorium powstał latający robot-zapylacz
2016-11-17, 08:42B-Droid nie zbiera nektaru i nie wytwarza miodu, nie do końca można go więc nazwać robopszczołą. To jednak pierwsze na świecie autonomiczne urządzenie latające, które może zapylać rośliny - mówi w rozmowie z PAP twórca urządzenia… Czytaj dalej »
Olsztyńscy naukowcy zbudowali urządzenie badające, jak oddychamy
2016-11-13, 16:52Nieprawidłowe oddychanie jest przyczyną wielu chorób m.in. nadciśnienia tętniczego. Olsztyńscy naukowcy zbudowali analizator przeznosowego i przezustnego przepływu powietrza, który pokazuje, jak oddychamy. Czytaj dalej »
Eksperci: im mocniej obniżymy poziom cholesterolu, tym lepiej
2016-11-08, 18:46Statyny przedłużają życie i powinny być stosowane w maksymalnych dawkach, bo im mocniej obniżymy poziom cholesterol we krwi, tym lepiej - oceniała w poniedziałek na śniadaniu prasowym w Warszawie prof. Marlena Broncel z Uniwersytetu… Czytaj dalej »