Komorowski: można w Polsce odnosić sukcesy
Można odnosić w Polsce sukcesy, nie dysponując na samym początku żadnym wielkim kapitałem, a zdolnościami i kreatywnością - mówił podczas spotkania z twórcami gry "Wiedźmin" prezydent Bronisław Komorowski.
Komorowski podkreślił, że spotkanie jest dobrą okazją do pokazania, że do zbudowania firmy niekoniecznie potrzebny jest wielki kapitał.
"Można odnosić w Polsce sukcesy nie dysponując na samym początku żadnym wielkim kapitałem; dysponując zdolnościami intelektualnymi, kreatywnością. Panów firma i panów osiągnięcie jest tego potwierdzeniem, bo z tego, co ja wiem, to firma i jej wartość giełdowa jest większa niż niejednego liczącego się banku" - powiedział.
Jak podkreślił Komorowski, oznacza to, iż największym polskim kapitałem - gdy brakowało zaplecza finansowego - były talenty, zdolności i kreatywność, własności intelektualne.
Dziękował autorom gry "za sukces". "Dla mnie panów sukces jest potwierdzeniem tego, że często polscy przedsiębiorcy, ludzie sukcesu, są najlepszymi ambasadorami Polski, która ma, na szczęście, coraz częściej opinię kraju ciekawego, kraju sukcesu. Tylko dzięki tego rodzaju przedsięwzięciom odważnym możemy pokonać te problemy, które w Polsce pozostały" - powiedział prezydent.
Prezes CD Projekt RED Adam Kiciński podkreślił podczas spotkania, że najnowsza gra "Wiedźmin 3: Dziki Gon" jest przesycona słowiańskością i jednocześnie może być symbolem nowoczesnej Polski.
Twórcy gry podarowali prezydentowi dwa egzemplarze kolekcjonerskiej wersji gry. "Teraz przed wyborami nie dam rady, ale już wiem, co w ciszy wyborczej będę robił, dziękuję bardzo" - powiedział Komorowski.
Kiciński zwrócił się do niego o przekazanie drugiego egzemplarza prezydentowi USA Barackowi Obamie. Prezydent USA podczas wizyty w Polsce w 2011 roku otrzymał kopię stworzonej przez CD Projekt RED gry "Wiedźmin 2". "Serdecznie dziękuję, przekażę panu prezydentowi Obamie przy jakiejś okazji" - powiedział Komorowski. (PAP)
Zobacz także
Badania: nawet osoby w pełni zaszczepione mogą zarażać domowników koronawirusem
2021-10-30, 10:02Nawet osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19 mogą w domu przenosić koronawirusy - ostrzegają brytyjscy badacze. Wyliczyli oni, że ryzyko przeniesienia zakażenia na domowników przez osoby w pełni zaszczepione sięga 38 proc. Przyczynia… Czytaj dalej »
Sejm znowelizował ustawę o elektromobilności. Co się zmieni?
2021-10-29, 19:34Sejm znowelizował w piątek ustawę o elektromobilności. Nowela m.in. precyzuje zasady tworzenia stref czystego transportu. Przewiduje też, że z prawem jazdy kat. B będzie można prowadzić elektryczne samochody o masie do 4250 kg. Czytaj dalej »
Drony na targach i podczas konferencji. Uczestnicy to pasjonaci z całego świata
2021-10-28, 13:58DroneTech World Meeting - w Toruniu rozpoczęła się w czwartek największa w Polsce impreza poświęcona nowoczesnym technologiom, czyli dronom, pojazdom autonomicznym i bezzałogowym, kosmonautyce oraz sztucznej inteligencji. Czytaj dalej »
POLSA zawarła porozumienie z NASA dotyczące eksploracji m.in. Księżyca i Marsa
2021-10-26, 20:36Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) podpisała porozumienie z Narodową Agencją Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej Stanów Zjednoczonych, które daje Polsce możliwość udziału w wielostronnych programach NASA dot. eksploracji m.in. Księżyca… Czytaj dalej »
Czy mamy świadomość, że nasze dane są wykorzystywane w sieci? Przeczytaj raport
2021-10-18, 09:4573 proc. konsumentów w Polsce ma świadomość wykorzystywania ich prywatnych danych w Internecie, a co dziesiąty wie, jak nie dać się śledzić w sieci - wynika z raportu firmy doradczej Deloitte. Czytaj dalej »