Apple Watch za pomocą aplikacji kontroluje funkcje elektrycznych modeli BMW
Dzięki aplikacji BMW i Remote można za pomocą urządzenia Apple Watch kontrolować funkcje samochodów elektrycznych z serii i3. Program zapewni użytkownikom m.in. aktualną informację na temat stanu akumulatorów lub poziom ich ładowania; pomoże także w nawigacji.
Aplikacja i Remote pozwala także na sprawdzenie, czy drzwi pojazdu zostały zamknięte, umożliwia również ustawienie optymalnej dla użytkownika temperatury wewnątrz pojazdu. Kierowca zostanie też poinformowany o zbliżającym się przeglądzie, czy konieczności wymiany klocków hamulcowych.
Jedną z innowacji BMW i3 jest intermodalny tryb planowania podróży, który w sytuacji utrudnienia ruchu sugeruje dalszą podróż innym środkiem transportu. W tym celu wykorzystany zostanie też zegarek od Apple, który po zaparkowaniu auta prowadzi nawigację dalej, wykorzystując inne sposoby podróżowania, aż do osiągnięcia punktu docelowego. Ta sama aplikacji pozwoli później trafić z powrotem do samochodu.
Programem można sterować za pomocą gestów lub poprzez ekran dotykowy. (PAP)
Zobacz także
Gowin: na targach w Hanowerze zaprezentujemy elitę polskich uczonych
2017-04-21, 19:57Na targach branży przemysłowej w Hanowerze zaprezentujemy elitę polskich uczonych i wielu polskich innowatorów - zapowiedział w piątek wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin. Polska jest w tym roku partnerem targów. Czytaj dalej »
Międzynarodowe Seminarium na UTP w Bydgoszczy
2017-04-20, 16:11Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy oraz Urząd Miasta Kcynia organizatorami odbywającego się dzisiaj Międzynarodowego Seminarium inicjującego powstanie 'RCI - Przestrzeni Innowacyjnych Technologii Jana Czochralskiego'… Czytaj dalej »
Polski Kret poleci na Marsa
2017-04-19, 16:44Polski robot Kret poleci na Marsa w ramach misji NASA InSight w 2018 roku - powiedział w środę na konferencji prasowej dr Jerzy Grygorczuk, wiceprezes firmy Astronika. Kret będzie pierwszym kompletnym systemem dostarczonym przez polski… Czytaj dalej »
Aplikacja "Moja Komenda" – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki
2017-04-19, 16:10'Moja Komenda' to mobilna aplikacja, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego opiekującego się naszym rejonem zamieszkania. Została ona przygotowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu… Czytaj dalej »
NASA: w oceanie na księżycu Saturna mogą być składniki do życia
2017-04-17, 13:49Enceladus - księżyc Saturna - pod warstwą lodu skrywa ocean, w którym mogą być warunki do istnienia życia - ogłosiła NASA. 'Żeby poszukiwać życia, nie musimy nawet lecieć poza Układ Słoneczny' - komentuje w rozmowie z PAP popularyzator… Czytaj dalej »