"Forbes": Samsung Galaxy S5 ma poważną lukę bezpieczeństwa
Samsung Galaxy S5 ma lukę, która może prowadzić do przechwycenia przez cyberprzestępców kopii danych dotyczących odcisków palców użytkownika smartfona - wynika z badania firmy FireEye opublikowanego przez magazyn "Forbes". Samsung podkreśla, że bada sprawę.
"Forbes" przypomina, że dane na temat odcisków palców użytkownika Galaxy S5 przechowywane są w "bezpiecznych strefach" urządzenia. Jednak zdaniem przedstawicieli firmy zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym istnieje możliwość przechwycenia tych danych w momencie skanowania palca przez czytnik telefonu.
"Jeżeli hakerowi uda się złamać rdzeń (zabezpieczeń), mimo że nie może dostać się do informacji na temat odcisków w tzw. bezpiecznej strefie, może nadal bezpośrednio sczytywać dane z czytnika. Za każdym razem kiedy użytkownik dotyka czytnika linii papilarnych, haker może je przechwycić" - powiedział magazynowi "Forbes" jeden z analityków FireEye.
W raporcie zwrócono uwagę, że Galaxy S5 nie jest jedynym urządzeniem mającym tę lukę. Sprawa dotyczy jeszcze jednego smartfona z systemem operacyjnym Android, jednak jego nazwy nie ujawniono. FireEye podkreśla jednak, że problem nie dotyczy telefonów z systemem Android 5.0 Lollipop.
W rozmowie z magazynem przedstawiciele południowokoreańskiego koncernu zapewnili, że "traktują kwestię prywatności i bezpieczeństwa swoich klientów bardzo poważnie" i badają doniesienia firmy FireEye.(PAP)
Zobacz także
Neurolodzy: udar mózgu to zagrożenie życia; konieczne wezwanie karetki
2018-10-29, 06:05Udar mózgu to zagrożenie życia. Gdy wystąpią jego objawy, jak np. opadanie kącika ust, niedowład ręki, nogi, niewyraźna mowa, należy natychmiast wezwać pogotowie ratunkowe - przypominają neurolodzy z okazji Światowego Dnia Udaru… Czytaj dalej »
Replikę Księgi Henrykowskiej udostępniono w Opactwie Cysterskim
2018-10-26, 10:45Replika powstałej w drugiej połowie XIII w. Księgi Henrykowskiej, wpisanej na listę UNESCO 'Pamięć Świata' została udostępniona zwiedzającym Opactwo Cysterskie w Henrykowie (Dolnośląskie). W czwartek otwarto też wyremontowane… Czytaj dalej »
Nowa mapa Marsa pokazuje, że lodu jest na nim więcej, niż sądzono
2018-10-20, 13:52Na północnej półkuli Marsa lodu może być więcej, niż dotąd sądzono - pokazuje pierwsza szczegółowa mapa form ukształtowania terenu Czerwonej Planety, przygotowana m.in. przez Polkę dr Annę Łosiak. Łatwo dostępny lód może… Czytaj dalej »
Już za dwa lata powstanie w Toruniu kosmiczne laboratorium
2018-10-05, 07:00W Toruniu powstanie 'Space Labs' - miejsce, w którym konstruktorzy i projektanci będą testować swoje wynalazki i projekty. Informację potwierdził 4 października prezydent Torunia, Michał Zaleski. Czytaj dalej »
Najstarszą, nieznaną wersję polskiego przekładu Koranu wydadzą filolodzy z Torunia
2018-10-03, 16:00Najstarszą i nieznaną do tej pory wersję polskiego przekładu Koranu wydadzą filolodzy z Centrum Badań Kitabistycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autorami przekładu są Ignacy Domeyko oraz ks. Dionizy Chlewiński. Znak… Czytaj dalej »