"Forbes": Samsung Galaxy S5 ma poważną lukę bezpieczeństwa
Samsung Galaxy S5 ma lukę, która może prowadzić do przechwycenia przez cyberprzestępców kopii danych dotyczących odcisków palców użytkownika smartfona - wynika z badania firmy FireEye opublikowanego przez magazyn "Forbes". Samsung podkreśla, że bada sprawę.
"Forbes" przypomina, że dane na temat odcisków palców użytkownika Galaxy S5 przechowywane są w "bezpiecznych strefach" urządzenia. Jednak zdaniem przedstawicieli firmy zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym istnieje możliwość przechwycenia tych danych w momencie skanowania palca przez czytnik telefonu.
"Jeżeli hakerowi uda się złamać rdzeń (zabezpieczeń), mimo że nie może dostać się do informacji na temat odcisków w tzw. bezpiecznej strefie, może nadal bezpośrednio sczytywać dane z czytnika. Za każdym razem kiedy użytkownik dotyka czytnika linii papilarnych, haker może je przechwycić" - powiedział magazynowi "Forbes" jeden z analityków FireEye.
W raporcie zwrócono uwagę, że Galaxy S5 nie jest jedynym urządzeniem mającym tę lukę. Sprawa dotyczy jeszcze jednego smartfona z systemem operacyjnym Android, jednak jego nazwy nie ujawniono. FireEye podkreśla jednak, że problem nie dotyczy telefonów z systemem Android 5.0 Lollipop.
W rozmowie z magazynem przedstawiciele południowokoreańskiego koncernu zapewnili, że "traktują kwestię prywatności i bezpieczeństwa swoich klientów bardzo poważnie" i badają doniesienia firmy FireEye.(PAP)
Zobacz także
Powikłania neurologiczne w COVID-19, w tym udary są częste. Ratunkiem szczepionka
2021-05-23, 09:42- Spośród pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 objawy neurologiczne ma w granicach 18-80 proc. - mówił neurolog prof. Przemysław Nowacki. Wskazuje, że najcięższym takim powikłaniem jest udar mózgu. Czytaj dalej »
Budynki i park pod ochroną. Obserwatorium Astronomiczne UMK w rejestrze zabytków
2021-05-14, 13:14Obserwatorium Astronomiczne UMK w podtoruńskich Piwnicach, gdzie znajduje się jeden z największych radioteleskopów w Europie, wpisane zostało do rejestru zabytków. Tak zdecydował wojewódzki konserwator. Czytaj dalej »
Konsorcjum UKW w Bydgoszczy i Edurewolucje stworzy egzorękę
2021-05-11, 09:46Konsorcjum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i spółki Edurewolucje skonstruuje mechanicznego robota - egzorękę, który będzie wykorzystywany do rehabilitacji. Projekt uzyskał grant w wysokości prawie 2,4 mln zł z Narodowego… Czytaj dalej »
Kapsuła Dragon wodowała u wybrzeży Florydy [wideo]
2021-05-02, 13:18Kapsuła Dragon firmy SpaceX z czworgiem astronautów na pokładzie powróciła w niedzielę z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wodowała w Zatoce Meksykańskiej u wybrzeży Panama City na Florydzie - poinformowała agencja AP. Czytaj dalej »
Hakerzy ze wschodu zaatakowali konta polskich polityków?
2021-04-30, 19:45„Gang PiS na czele z Kaczyńskim przekroczył wszelkie możliwe granice” - to fragment wpisu, który pojawił się na początku roku na twitterowym koncie wiceminister Iwony Michałek. Czytaj dalej »