Smartfony Apple'a podatne na zdalne ataki przez sieć bezprzewodową
Analitycy firmy Skycure zajmującej się bezpieczeństwem internetowym odkryli, że smartfony iPhone są podatne na ataki prowadzone za pomocą bezprzewodowych sieci Wi-Fi. W ich konsekwencji system operacyjny urządzeń koncernu Apple przestaje działać.
Pracownicy Skycure tłumaczą, że luka w zabezpieczeniach pewnych routerów Wi-Fi prowadzi do sytuacji, w której aplikacje próbujące skorzystać z szyfrowania SSL zawieszają się. Przypominają, że system operacyjny telefonów iPhone korzysta z SSL do komunikowania się z internetem. W związku z tym hakerzy mogą zawiesić każdego smartfona koncernu Apple, który znajdzie się w okolicy kontrolowanej przez nich sieci.
Analitycy Skycure podkreślają, że wyłączenie w urządzeniach opcji łączenia się z siecią bezprzewodową nie uchroni iPhonów przed atakiem. Możliwe jest wymuszenie na smartfonach, aby poza wiedzą użytkownika próbowały łączyć się z siecią.
Specjaliści od bezpieczeństwa internetowego zwracają uwagę, że telefony po tym jak zostaną zresetowane nadal próbują nawiązać połączenie z ostatnią siecią, do której były podłączone. W związku z tym istniej możliwość ciągłego paraliżowania ich działania.
Skycure przedstawiło wyniki swych prac firmie Apple, która wprowadziła odpowiednie poprawki do aktualizacji systemu operacyjnego iOS 8.3. (PAP)
Zobacz także
Awaria WhatsApp, przez dwie godziny nie było dostępu do aplikacji
2017-05-04, 09:44Użytkownicy popularnego komunikatora WhatsApp w nocy ze środy na czwartek tymczasowo stracili dostęp do tej aplikacji. Awarię, której przyczyn jeszcze nie ustalono, usunięto po około dwóch godzinach. Czytaj dalej »
UE/ Polska w koalicji 15 państw naciskających na KE w sprawie barier cyfrowych
2017-05-02, 18:0215 państw UE, w tym Polska, naciska na Komisję Europejską, by ta przedstawiła propozycje w sprawie eliminacji barier cyfrowych, jakie funkcjonują na unijnym jednolitym rynku. Polsce zależy zwłaszcza na wsparciu małych i średnich firm… Czytaj dalej »
Polski sektor kosmiczny ma potencjał
2017-04-30, 10:30Mimo, że rozmiar polskiego sektora kosmicznego nie jest na pierwszy rzut oka imponujący, to ma on potencjał - podkreśliła w wypowiedzi dla PAP wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że polskimi specjalnościami stały się… Czytaj dalej »
Rzadki spektakl na kwietniowym niebie
2017-04-28, 10:0228 kwietnia wieczorem Księżyc zakryje Aldebarana - najjaśniejszą gwiazdę, jaka może być przesłonięta przez naszego satelitę. Od zakrycia Aldebarana 09 marca 1497 roku rozpoczął się kopernikański przewrót. Czytaj dalej »
Sonda Cassini ma wysłać sygnał z okolic Saturna
2017-04-27, 10:23Kosmiczna sonda Cassini ma dziś wysłać sygnał potwierdzający, czy ostatni etap jej misji idzie zgodnie z planem. Statek przez najbliższe miesiące ma krążyć w pobliżu Saturna. Czytaj dalej »