Google: dochód w pierwszym kwartale wyniósł 17,3 mld dolarów
Amerykański koncern Google ogłosił, że dochód w pierwszym kwartale 2015 roku wyniósł 17,3 mld dolarów, co stanowi wzrost w porównaniu z I kwartałem zeszłego roku, w którym osiągnięto dochód 15,4 mld. Mimo to wyniki są gorsze od prognozowanych.
Analitycy z Wall Street szacowali, że dochód w pierwszym kwartale br. wyniesie 17,5 mld dolarów. Portal TechCrunch podkreśla, że Google "siedzi obecnie na 65,4 mld dolarów gotówki".
Koncern zwraca uwagę, że stracił ponad 1 mld dolarów w związku z umacniającą się amerykańską walutą.
"Dochód w pierwszym kwartale wyniósł 17,3 mld dolarów - o 12 proc. więcej w skali roku. Odliczając negatywny wpływ walutowy, roczny wzrost dochodów wyniósł zdrowe 17 proc. rok do roku. (...) Cały czas dostrzegamy dobry czas dla naszego biznesu mobilnej reklamy, a także szanse na promocję marki" - poinformował dyrektor finansowy Google Patrick Pichette.
Koncern poinformował także, że w pierwszym kwartale 2015 roku wzrosła o 13 proc., względem I kwartału 2014 roku, liczba kliknięć w reklamy wyświetlane za pomocą usług Google'a. Co ważne, o 7 proc. spadł koszt pojedynczego kliknięcia, co dodatkowo wpłynęło na zyski firmy.(PAP)
Zobacz także
Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw
2017-11-30, 18:42Liderów Innowacji Pomorza i Kujaw zaprezentowano dziś w Toruniu podczas finałowej gali Forum Ekspansji Internetu Rzeczy. Czytaj dalej »
O Internecie Rzeczy w Toruniu
2017-11-30, 18:37Ma zastosowanie m.in. w służbie zdrowia, energetyce, turystyce czy obsłudze klienta. O Internecie Rzeczy rozmawiano dziś podczas toruńskiego Forum Ekspansji. Czytaj dalej »
Firmy z Doliny Krzemowej zagrożeniem dla wolności internetu
2017-11-29, 20:23Firmy z Doliny Krzemowej są zagrożeniem dla wolności i niezależności internetu - powiedział we wtorek wieczorem szef amerykańskiej Federalnej Komisji ds. Łączności (FCC) Ajit Pai, broniąc propozycji wycofania regulacji gwarantujących… Czytaj dalej »
Z kosmodromu Wostocznyj wystartowała rakieta Sojuz 2.1b
2017-11-28, 09:27Rakieta Sojuz 2.1b wystartowała we wtorek z kosmodromu Wostocznyj - poinformowała rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos. Rakieta wyniesie na orbitę okołoziemską m.in. 14 amerykańskich, szwedzkich, kanadyjskich, niemieckich i japońskich… Czytaj dalej »
Samouczące się systemy informatyczne pomocą dla radiologów
2017-11-28, 09:23Samouczące się systemy informatyczne, które na podstawie zgromadzonych danych i doświadczeń potrafią automatycznie analizować również nowe dane, mogą się okazać pomocne w pracy radiologów. Tego typu rozwiązanie powstaje właśnie… Czytaj dalej »