Apple Watch trafia do sprzedaży mimo problemów z zapasami
Po dwóch tygodniach przedsprzedaży Apple Watch trafia w piątek do wybranych, specjalnych sklepów na całym świecie w tym w Berlinie, Londynie, Los Angeles czy Tokio. Urządzenie na razie nie będzie sprzedawane w zwykłych sklepach koncernu - Apple Store.
Apple namawia klientów do kupowania inteligentnego zegarka przez internet. Dzięki temu potencjalni użytkownicy mają uniknąć stania w kolejkach znanych z innych premier Apple'a.
Apple Watch dostępny będzie w 38 wariantach, a zapłacić za niego trzeba od 349 dolarów za wersję Sport do ponad 10 tys. dolarów za złoty model Edition. Do tej pory koncern nie ujawnił ile zamówień otrzymał odkąd 10 kwietnia rozpoczął przedsprzedaż urządzenia. Agencja Reutera podaje natomiast, że wielu klientów otrzymało wiadomość, że zegarki zostaną dostarczone nie wcześniej niż za miesiąc lub jeszcze później.
Apple poinformowało zaś w tygodniu, że pracuje nad tym, aby pierwsi klienci otrzymali zegarki jak najwcześniej.
"Nasz zespół pracuje, aby zrealizować wszystkie zamówienia jak najszybciej, bazując na dostępnych zapasach i zamówieniach, które otrzymał" - podkreślono w oficjalnym komunikacie.
Goldman Sachs prognozuje, że w 2015 r. Apple może sprzedać 13,5 mln inteligentnych zegarków, a w 2016 r. już nawet 23,8 mln.
Ponad 10 proc. obecnych użytkowników iPhone'ów wskazuje, że w tym roku kupi Apple Watch - podaje Goldman Sachs i dodaje, że wśród nowych nabywców Apple Watch przeważać będą mężczyźni. (PAP)
Zobacz także
Geobloking abonamentów cyfrowych znika; z serialami na wakacje
2018-03-31, 10:33Od niedzieli mieszkańcy UE będą mogli korzystać ze swoich cyfrowych abonamentów, takich jak Netflix czy Ipla, również za granicą. Wszyscy użytkownicy, którzy zapłacili za dostęp do filmów lub seriali w sieci, będą mogli obejrzeć… Czytaj dalej »
Dziewięciu irańskich hakerów z zarzutami za cyberataki na rzecz Teheranu
2018-03-27, 17:47Ministerstwo sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych podało w piątek, że postawiono zarzuty dziewięciu irańskim hakerom w związku z cyberatakami, które przeprowadzali na rzecz Teheranu. Wykradali oni wrażliwe dane z uniwersytetów… Czytaj dalej »
Badania nad gorączką mogą pomóc w walce z nowotworami
2018-03-27, 14:09Po okresie gorączki implantacja komórek nowotworowych powoduje ich ginięcie, zamieranie - powiedział PAP prof. Wiesław Kozak z UMK w Toruniu. Ten zajmujący się badaniami gorączki naukowiec zaznaczył, że zjawisko takie zaobserwowano… Czytaj dalej »
Polskie Radio PiK na Spotify
2018-03-16, 09:48Przypominamy Polskie Radio PiK jest pierwszą z rozgłośni Polskiego Radia i drugą stacją radiową w Polsce, która uruchomiła swój profil w internetowym serwisie muzycznym - Spotify. Czytaj dalej »
Naukowcy z Krakowa i Gdańska opracują inteligentne znaki drogowe
2018-03-15, 11:40Drogowskazy reagujące na natężenie ruchu czy pogodę mogą wkrótce stać się rzeczywistością w Polsce. Naukowcy z krakowskiej AGH i Politechniki Gdańskiej pracują nad systemem inteligentnych znaków drogowych INZNAK, które dostosowują… Czytaj dalej »