Apple Watch trafia do sprzedaży mimo problemów z zapasami
Po dwóch tygodniach przedsprzedaży Apple Watch trafia w piątek do wybranych, specjalnych sklepów na całym świecie w tym w Berlinie, Londynie, Los Angeles czy Tokio. Urządzenie na razie nie będzie sprzedawane w zwykłych sklepach koncernu - Apple Store.
Apple namawia klientów do kupowania inteligentnego zegarka przez internet. Dzięki temu potencjalni użytkownicy mają uniknąć stania w kolejkach znanych z innych premier Apple'a.
Apple Watch dostępny będzie w 38 wariantach, a zapłacić za niego trzeba od 349 dolarów za wersję Sport do ponad 10 tys. dolarów za złoty model Edition. Do tej pory koncern nie ujawnił ile zamówień otrzymał odkąd 10 kwietnia rozpoczął przedsprzedaż urządzenia. Agencja Reutera podaje natomiast, że wielu klientów otrzymało wiadomość, że zegarki zostaną dostarczone nie wcześniej niż za miesiąc lub jeszcze później.
Apple poinformowało zaś w tygodniu, że pracuje nad tym, aby pierwsi klienci otrzymali zegarki jak najwcześniej.
"Nasz zespół pracuje, aby zrealizować wszystkie zamówienia jak najszybciej, bazując na dostępnych zapasach i zamówieniach, które otrzymał" - podkreślono w oficjalnym komunikacie.
Goldman Sachs prognozuje, że w 2015 r. Apple może sprzedać 13,5 mln inteligentnych zegarków, a w 2016 r. już nawet 23,8 mln.
Ponad 10 proc. obecnych użytkowników iPhone'ów wskazuje, że w tym roku kupi Apple Watch - podaje Goldman Sachs i dodaje, że wśród nowych nabywców Apple Watch przeważać będą mężczyźni. (PAP)
Zobacz także
Największy znany gad ssakokształtny żył na terenie Śląska
2018-11-23, 15:52Największy znany dotąd gad ssakokształtny, Lisiowicia bojani, żył na terenie Śląska ok. 210 mln lat temu - informują polscy badacze w publikacji w 'Science'. Pod względem masy i gabarytów blisko mu było do słoni. Czytaj dalej »
Zmiany klimatu w Polsce: ekstremalnie ciepłe lata i deszczowe zimy
2018-11-20, 08:30W Polsce czekają nas ekstremalnie ciepłe sezony letnie - oraz szare, deszczowe zimy z epizodami dwutygodniowych mrozów, poprzedzonych czasem opadami śniegu - powiedział fizyk atmosfery prof. Szymon Malinowski, mówiąc o klimatycznych… Czytaj dalej »
"Sto Lat! Nauka Polska" - wystawa o polskiej nauce w Domu Mikołaja Kopernika
2018-11-12, 18:15Najwybitniejsze postaci polskiej nauki na wystawie 'Sto Lat! Nauka Polska' w Domu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Czytaj dalej »
Powstanie genomowa mapa Polski; rekrutacja w grudniu
2018-11-06, 15:17W grudniu 2018 r. rozpocznie się rekrutacja do opracowania tzw. genomowej mapy Polski, w ramach której przebadany ma być genom 5 tys. Polaków - zapowiedział we wtorek na spotkaniu z dziennikarzami w Warszawie prezes Centrum Badań DNA… Czytaj dalej »
Uwaga! W listopadzie z nieba lecą kamienie! [film]
2018-11-03, 12:28Taurydy - to kluczowe słowo do wyjaśnienia zagadki... W pierwszych dniach listopada 2018 mamy szansę zobaczyć niejedno zjawisko, które może (choć wcale nie musi) zaowocować spadkiem meteorytu. Czytaj dalej »