Microsoft zapowiada nowe aplikacje mobilne Office dla Windows 10
Amerykański koncern Microsoft zapowiedział, że do końca kwietnia udostępni zestaw aplikacji Office Universal dla smartfonów i tabletów korzystających z mobilnego systemu operacyjnego Windows 10. Programy mają być darmowe.
Portal TechCrunch przypomina, że nowa strategia Microsoftu zakłada wprowadzenie na rynek zbioru narzędzi dla komputerów osobistych Office 2016 i programów przeznaczonych dla smartfonów i tabletów Office Universal. Amerykański koncern zapowiada, że aplikacje mobilne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić użytkownikowi swobodną pracę, niezależnie od wielkości ekranu jakim dysponuje. Programy Office Universal mają dynamicznie dostosowywać się do rozmiarów urządzenia.
Media przypominają, że od pewnego czasu Microsoft realizuję strategię tworzenia wspólnej platformy programowej dla różnych urządzeń poczynając od komputerów, do smartfonów i konsol do gier Xbox. (PAP)
Zobacz także
Bydgoska szkoła dla niesłyszącej młodzieży będzie kształcić kosmetyczki
2025-02-19, 17:01Bydgoski Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej otworzył kolejną, nowoczesną pracownię. Dzięki temu może zaproponować nowy kierunek: technik usług kosmetycznych. Czytaj dalej »
45. rocznica śmierci Mariana Rejewskiego, wybitnego kryptologa z Bydgoszczy
2025-02-13, 14:02Matematyk urodził się w kamienicy przy Wileńskiej. Ukończył gimnazjum klasyczne w Bydgoszczy, czyli dzisiejsze I LO. W 1932 roku złamał szyfr Enigmy, maszyny szyfrującej używanej przez hitlerowskie Niemcy. Czytaj dalej »
Centrum Programowania Robotów Przemysłowych w Inowrocławiu już otwarte
2025-02-12, 18:07Takich robotów jest zaledwie kilka na świecie. Od jutra jeden z nich będzie działać także w Inowrocławiu. W tamtejszym Zespole Szkół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych uroczyście otwarto Centrum Programowania Robotów Przemysłow… Czytaj dalej »
Poślizg z remontem planetarium w Grudziądzu. To wpłynie na cenę
2025-02-02, 19:27Remont generalny grudziądzkiego planetarium opóźniony. Wszystko przez dodatkowy czas na wykonanie dokumentacji projektowej. Miała być gotowa we wrześniu ubiegłego roku, będzie za dwa miesiące. Czytaj dalej »
Skarby zrabowane w czasie wojny wciąż poszukiwane. Wśród nich: Madonna Toruńska
2025-01-31, 09:00Jakie dzieła sztuki stracił w czasie II wojny światowej nasz region? Czy są podejmowane próby ich odzyskania? M.in. o to Adriana Andrzejewska-Kuras pytała w „Rozmowie Dnia” dra hab. Piotra Bireckiego, prof. UMK z Instytutu Historii… Czytaj dalej »