Sony wprowadza Spotify na PlayStation; usługa dostępna w Polsce
Sony wprowadziło w poniedziałek do konsol PlayStation streamingowy serwis muzyczny Spotify, który zastąpi dotychczasową usługę stworzoną przez japoński koncern - Music Unlimited. Aplikacja jest dostępna dla użytkowników w Polsce - dowiedziała się PAP.
Usługa Spotify będzie dostępna dla użytkowników konsol do gier PlayStation 4 i starszych - PlayStation 3. Sony podkreśla, że współpraca z Spotify pozwoli na udostępnienie usługi dla odbiorców z 41 państw i przypomina, że ich poprzednia aplikacja, Music Unlimited, była dostępna tylko w 19 państwach. Aplikacja jest też dostępna dla polskich użytkowników konsol PlayStation - poinformowała PAP Monika Wenker, odpowiedzialna za PR w PlayStation Polska. Japoński koncern zwraca także uwagę, że Spotify oferuje lepsze narzędzia do obsługi playlist i eksplorowania muzyki.
Użytkownicy PlayStation mogą od dłuższego czasu korzystać z usług takich serwisów jak Netflix, Amazon czy YouTube. Dwa tygodnie temu Sony uruchomiło płatny serwis telewizji internetowej PlayStation Vue, oferujący odpłatnie ponad 50 programów.
Spotify ma na całym świecie ok. 60 mln użytkowników, z czego 15 mln wykupiło płatną wersję serwisu. Muzyczna aplikacja jest dostępna na niektórych telewizorach podłączonych do internetu i dekoderach telewizji kablowych STB. Wersja dla konsol PlayStation umożliwia m.in. słuchanie wybranej muzyki w czasie gry, bez konieczności wyłączania oryginalnych dźwięków. Usługa jest darmowa, a dostęp do niej finansowany jest dzięki reklamom, istnieje jednak możliwość ich wyłączenia dzięki opłaceniu miesięcznego abonamentu. (PAP)
Zobacz także
Geobloking abonamentów cyfrowych znika; z serialami na wakacje
2018-03-31, 10:33Od niedzieli mieszkańcy UE będą mogli korzystać ze swoich cyfrowych abonamentów, takich jak Netflix czy Ipla, również za granicą. Wszyscy użytkownicy, którzy zapłacili za dostęp do filmów lub seriali w sieci, będą mogli obejrzeć… Czytaj dalej »
Dziewięciu irańskich hakerów z zarzutami za cyberataki na rzecz Teheranu
2018-03-27, 17:47Ministerstwo sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych podało w piątek, że postawiono zarzuty dziewięciu irańskim hakerom w związku z cyberatakami, które przeprowadzali na rzecz Teheranu. Wykradali oni wrażliwe dane z uniwersytetów… Czytaj dalej »
Badania nad gorączką mogą pomóc w walce z nowotworami
2018-03-27, 14:09Po okresie gorączki implantacja komórek nowotworowych powoduje ich ginięcie, zamieranie - powiedział PAP prof. Wiesław Kozak z UMK w Toruniu. Ten zajmujący się badaniami gorączki naukowiec zaznaczył, że zjawisko takie zaobserwowano… Czytaj dalej »
Polskie Radio PiK na Spotify
2018-03-16, 09:48Przypominamy Polskie Radio PiK jest pierwszą z rozgłośni Polskiego Radia i drugą stacją radiową w Polsce, która uruchomiła swój profil w internetowym serwisie muzycznym - Spotify. Czytaj dalej »
Naukowcy z Krakowa i Gdańska opracują inteligentne znaki drogowe
2018-03-15, 11:40Drogowskazy reagujące na natężenie ruchu czy pogodę mogą wkrótce stać się rzeczywistością w Polsce. Naukowcy z krakowskiej AGH i Politechniki Gdańskiej pracują nad systemem inteligentnych znaków drogowych INZNAK, które dostosowują… Czytaj dalej »