Sony wprowadza Spotify na PlayStation; usługa dostępna w Polsce
Sony wprowadziło w poniedziałek do konsol PlayStation streamingowy serwis muzyczny Spotify, który zastąpi dotychczasową usługę stworzoną przez japoński koncern - Music Unlimited. Aplikacja jest dostępna dla użytkowników w Polsce - dowiedziała się PAP.
Usługa Spotify będzie dostępna dla użytkowników konsol do gier PlayStation 4 i starszych - PlayStation 3. Sony podkreśla, że współpraca z Spotify pozwoli na udostępnienie usługi dla odbiorców z 41 państw i przypomina, że ich poprzednia aplikacja, Music Unlimited, była dostępna tylko w 19 państwach. Aplikacja jest też dostępna dla polskich użytkowników konsol PlayStation - poinformowała PAP Monika Wenker, odpowiedzialna za PR w PlayStation Polska. Japoński koncern zwraca także uwagę, że Spotify oferuje lepsze narzędzia do obsługi playlist i eksplorowania muzyki.
Użytkownicy PlayStation mogą od dłuższego czasu korzystać z usług takich serwisów jak Netflix, Amazon czy YouTube. Dwa tygodnie temu Sony uruchomiło płatny serwis telewizji internetowej PlayStation Vue, oferujący odpłatnie ponad 50 programów.
Spotify ma na całym świecie ok. 60 mln użytkowników, z czego 15 mln wykupiło płatną wersję serwisu. Muzyczna aplikacja jest dostępna na niektórych telewizorach podłączonych do internetu i dekoderach telewizji kablowych STB. Wersja dla konsol PlayStation umożliwia m.in. słuchanie wybranej muzyki w czasie gry, bez konieczności wyłączania oryginalnych dźwięków. Usługa jest darmowa, a dostęp do niej finansowany jest dzięki reklamom, istnieje jednak możliwość ich wyłączenia dzięki opłaceniu miesięcznego abonamentu. (PAP)
Zobacz także
Start próbnika Parker Solar Probe przełożony
2018-08-11, 11:17Start rakiety nośnej Delta IV Heavy z próbnikiem Parker Solar Probe, który ma się zbliżyć do Słońca, bardziej niż jakikolwiek inny obiekt wysłany dotąd przez człowieka, przełożono z soboty na niedzielę z przyczyn techniczny… Czytaj dalej »
W sobotę start misji NASA w stronę Słońca
2018-08-10, 17:25Na sobotę o godz. 9:33 polskiego czasu zaplanowano wystrzelenie sondy kosmicznej Parker Solar Probe, która zbada Słońce z rekordowo bliskiej odległości. 11 sierpnia to pierwszy z możliwych terminów startu w najbliższych dniach - informuje… Czytaj dalej »
Aplikacja RSO powiadomi o zagrożeniach
2018-08-10, 15:53Pożar? Powódź? Burza, a może korek na autostradzie? O zagrożeniach informuje nowa, zaktualizowana aplikacja RSO. Jest ona częścią Regionalnego Systemu Ostrzegania. Czytaj dalej »
MEN chce, by uczniowie mogli mieć legitymacje szkolne w smartfonach
2018-08-03, 19:29MEN chce, by uczniowie mogli mieć w smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym aplikację potwierdzającej posiadanie legitymacji szkolnej. W piątek do konsultacji trafił projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie świadectw, dyplomów… Czytaj dalej »
CNN: piłka, którą Putin dał Trumpowi może zawierać mikrochip
2018-07-26, 19:55Mundialowa piłka, którą rosyjski przywódca Władimir Putin dał prezydentowi Donaldowi Trumpowi, może zawierać mikrochip; według portalu Adidasa jest to standardowe wyposażenie. Firma nie odpowiedziała na pytanie, czy mikrochip mógł… Czytaj dalej »