Druga wersja testowa Windows 10 bardziej dostępna dla użytkowników
Programiści Microsoftu zoptymalizowali kod następnej wersji testowej mobilnego systemu operacyjnego Windows 10, dzięki czemu będzie on dostępny dla zdecydowanej większości modeli Windows Phones. Poprzednia wersja była dedykowana tylko dla kilku modeli Lumii.
Kiedy w lutym br. Microsoft udostępnił testową wersję systemu był on dostępny zaledwie dla modeli smartfonów Lumia: 630, 635, 636, 638, 730 i 830. Jednak druga wersja Windows 10, która jest spodziewana w pierwszej połowie kwietnia będzie zoptymalizowana dla większości smartfonów z systemem operacyjnym Microsoftu. Pełną listę modeli Microsoft opublikował na swoim blogu 27 marca.
Udostępniając wersje testowe programu producent chce poznać uwagi użytkowników przed wypuszczeniem na rynek ostatecznego produktu. Po fali krytyki, z jaką spotkał się Windows 8, koncern chce także zapoznać z nowym systemem jak największą rzeszę odbiorców i dzięki temu dokonać analizy rynku. Microsoft zwraca uwagę, że Windows 10 będzie przeznaczony nie tylko na smartfony, ale także na komputery osobiste, laptopy a nawet znajdzie zastosowanie w bankomatach.
Obecnie Microsoft ma trzy główne systemy - Windows 8 stosowany w tradycyjnych komputerach i tabletach, Windows Phone dla telefonów komórkowych i system dedykowany dla konsoli do gier Xbox One (Xbox OS). Ujednolicenie ma umożliwić użytkownikom płynne przechodzenie z różnych urządzeń. (PAP)
Zobacz także
Wierzą w siebie, chcą spełniać marzenia i być jak Ignacy
2020-11-02, 18:10Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Markowicach rywalizują w konkursie naukowym organizowanym przez Fundację PGNIG im. Ignacego Łukasiewicza. Czytaj dalej »
Odlotowe prezenty dla szkół - miłośnicy kosmosu będą w siódmym niebie!
2020-10-27, 16:03Teleskopy, lornetki, atlasy księżyca, obrotowe mapy nieba i przewodniki astronomiczne - do 16 kujawsko-pomorskich szkół biorących udział w marszałkowskim programie edukacyjnym „Niebo nas astrobazami” trafił specjalistyczny sprzęt… Czytaj dalej »
Gość z Cambridge wygłosi wykład o gwiazdach, czarnych dziurach i Noblu
2020-10-21, 21:12„Czarne dziury - Nagroda Nobla 2020” - to tytuł prelekcji, którą poprowadzi Joanna Piotrowska z Uniwersytetu w Cambridge. Wirtualne studio powstanie w czwartek, 22 października, o godz. 18, w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego… Czytaj dalej »
20 października wieczorem spójrzmy w niebo! Przed nami noc meteorów!
2020-10-20, 15:10Chociaż zazwyczaj, tzw. 'spadające gwiazdy' liczymy - zamawiając życzenie - latem, to jak się okazuje, i w październiku możemy zaobserwować tego typu zjawisko. Czytaj dalej »
Gardena: super ziemniak wyhodowany m.in. przez uczonych z UTP
2020-10-15, 16:30Odporny na choroby, smaczny i ekologiczny... Do tego o pięknej nazwie Gardena. Taki ma być ziemniak przyszłości. Odmianę ma wprowadzić do uprawy konsorcjum, na którego czele jest Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Czytaj dalej »