Komunikator WhatsApp z funkcją prowadzenia darmowych rozmów na iOS
Komunikator WhatsApp uzyska w najbliższych tygodniach funkcję darmowych rozmów na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS - poinformował w czwartek podczas dorocznej konferencji Facebooka dla programistów współtwórca aplikacji Brian Acton.
W zeszłym miesiącu usługa została w ograniczonej wersji udostępniona dla użytkowników systemu Android. Aplikacja posiada już możliwość wysyłania komunikatów dźwiękowych do odbiorców. Jednak nowa funkcja ma mieć charakter rozmowy telefonicznej, dzięki czemu WhatsApp będzie mogło konkurować z takimi komunikatorami jak Skype czy Viber.
Twórcy aplikacji po raz pierwszy zapowiedzieli wprowadzenie funkcji rozmów rok temu podczas Mobile World Congress w Barcelonie. Szacowano wtedy, że usługa będzie dostępna w drugim kwartale 2014 roku. Jednak Acton podkreślił, że przez ten czas programiści pracowali nad poprawieniem niektórych elementów.
W styczniu br. WhatsApp został najpopularniejszym komunikatorem na świecie - z aplikacji korzystało wtedy ponad 700 milionów użytkowników miesięcznie.
Aplikacja WhatsApp służy do prowadzenia tzw. czatów i jest dostępna na wszystkich wiodących mobilnych systemach operacyjnych - Android, iOS, Windows Mobile, BlackBerry. WhatsApp Inc. powstało w 2009 r. w Kalifornii, w lutym 2014 zostało przejęte przez Facebooka za ok. 19 mld dolarów. (PAP)
Zobacz także
„Ścieżka dorastania” - wystawa dla nastolatków w toruńskim Młynie Wiedzy [wideo]
2019-12-05, 15:20Jak przewinąć niemowlaka? Jak wygląda dzień nastolatków w Pakistanie, Chinach czy Anglii? Jak wyładować złość i co można wyczytać z naszej twarzy? Między innymi takie zadania i pytania pojawiły się na „Ścieżce dorastania”… Czytaj dalej »
Polski Nobel Naukowy dla fizyka z UMK! "Przyjąłem ze wzruszeniem i oszołomieniem"
2019-11-06, 11:27Prof. Andrzej Kossakowski z UMK w Toruniu został laureatem Nagrody Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, uznawanej za najważniejsze naukowe wyróżnienie w kraju. Czytaj dalej »
Rezonans dokładny i szczegółowy. Dla studentów UMK i do projektów onkologicznych
2019-11-04, 20:46Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu może pochwalić się nowoczesnym rezonansem magnetycznym. Urządzenie znajduje się w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii. Czytaj dalej »
Resort nauki ogłosił listę 10 uczelni badawczych. Jest wśród nich toruński UMK
2019-10-30, 13:57Listę 10 uczelni badawczych, zwycięzców konkursu 'Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza' przedstawiło w środę Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczelnie te mogą liczyć na wyższe finansowanie. Jest wśród nich Uniwersytet… Czytaj dalej »
Informacja rządzi światem. Naukowcy analizują w Bydgoszczy jej fenomen
2019-10-24, 15:20Fizycy z całego świata zjechali do Bydgoszczy i debatują o...informacji - czym jest, jak ją pozyskiwać, kodować i przesyłać. Międzynarodowe Kolokwium trwa do piątku (25.10.) na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Czytaj dalej »