Komunikator WhatsApp z funkcją prowadzenia darmowych rozmów na iOS
Komunikator WhatsApp uzyska w najbliższych tygodniach funkcję darmowych rozmów na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS - poinformował w czwartek podczas dorocznej konferencji Facebooka dla programistów współtwórca aplikacji Brian Acton.
W zeszłym miesiącu usługa została w ograniczonej wersji udostępniona dla użytkowników systemu Android. Aplikacja posiada już możliwość wysyłania komunikatów dźwiękowych do odbiorców. Jednak nowa funkcja ma mieć charakter rozmowy telefonicznej, dzięki czemu WhatsApp będzie mogło konkurować z takimi komunikatorami jak Skype czy Viber.
Twórcy aplikacji po raz pierwszy zapowiedzieli wprowadzenie funkcji rozmów rok temu podczas Mobile World Congress w Barcelonie. Szacowano wtedy, że usługa będzie dostępna w drugim kwartale 2014 roku. Jednak Acton podkreślił, że przez ten czas programiści pracowali nad poprawieniem niektórych elementów.
W styczniu br. WhatsApp został najpopularniejszym komunikatorem na świecie - z aplikacji korzystało wtedy ponad 700 milionów użytkowników miesięcznie.
Aplikacja WhatsApp służy do prowadzenia tzw. czatów i jest dostępna na wszystkich wiodących mobilnych systemach operacyjnych - Android, iOS, Windows Mobile, BlackBerry. WhatsApp Inc. powstało w 2009 r. w Kalifornii, w lutym 2014 zostało przejęte przez Facebooka za ok. 19 mld dolarów. (PAP)
Zobacz także
NASA: Dragon, statek towarowy dotarł na Międzynarodową Stację Kosmiczną
2014-04-20, 19:08Bezzałogowy statek towarowy Dragon dotarł w niedzielę na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) i dostarczył ponad dwie tony żywności i sprzętu technicznego - poinformowała amerykańska Państwowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni… Czytaj dalej »
Studenci z Rzeszowa konstruują łazika na zawody robotów w USA
2014-04-20, 13:56Studenci Politechniki Rzeszowskiej konstruują łazika marsjańskiego, z którym chcą wystartować na międzynarodowych zawodach robotów University Rover Challenge 2014. Odbędą się one w maju w USA, na pustyni w stanie Utah. Czytaj dalej »
Odkryto planetę najbardziej podobną do Ziemi
2014-04-17, 22:50Międzynarodowa ekipa astronomów odkryła w Gwiazdozbiorze Łabędzia planetę najbardziej podobną jak dotąd do Ziemi. Nieznaną dotąd planetę spoza Układu Słonecznego nazwano Kepler-186f. Czytaj dalej »
Nokia: ładowarki do tabletu Lumia 2520 mogą powodować porażenie prądem
2014-04-17, 16:23Fińska firma Nokia wydała w czwartek ostrzeżenie dla 30 tys. użytkowników tabletu Lumia 2520. Zaapelowała, by nie używali ładowarki do tego urządzenia, gdyż grozi to porażeniem prądem. Czytaj dalej »
Studenci opracowali niedrogi system, który zastąpi klawiaturę i myszkę
2014-04-12, 11:21Niedrogi system, który pozwoli na sterowanie komputerem bez użycia myszki czy klawiatury - tylko za pomocą mimiki, ruchów głowy i komend głosowych opracowali studenci z Politechniki Rzeszowskiej. System ma służyć m.in. osobom spa… Czytaj dalej »