Będzie można ukryć fabryczne aplikacje na nowych smartfonach Samsunga
Debiutujące w drugiej połowie kwietnia na polskim rynku flagowe modele smartfonów Samsunga, Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge, będą miały funkcje ukrywania preinstalowanych aplikacji - poinformował Jerzy Łabuda z Samsung Electronics Polska.
Przedstawiciel południowokoreańskiego koncernu zapewnia, że zdecydowana większość aplikacji zainstalowanych fabrycznie na Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge będzie mogła być ukryta lub odinstalowana. Łabuda dodał, że wyjątek stanowić będą podstawowe programy pozwalające na obsługę urządzenia takie jak: Telefon, Aparat, Galeria, Moje Pliki itp.
Użytkownicy będą mogli także ukryć preinstalowane aplikacje dostarczone przez Google'a w tym: Google Maps, Chrome i YouTube. Taka sama sytuacja dotyczy programów Microsoftu takich jak OneDrive, OneNote i Skype. Na urządzeniu fabrycznie będą też zainstalowane aplikacje Instagram, WhatsApp, Facebook i Facebook Messenger - wszystkie mogą być także ukryte.
Serwis technologiczny TechRadar zwraca uwagę, że istnieje też możliwość ukrycia Google Play Store, czyli sklepu za pomocą, którego można kupować nowe aplikacje.
Nowe smartfony pojawią się na polskim rynku 17 kwietnia. W zeszłym tygodniu ruszyła przedsprzedaż urządzeń. (PAP)
Zobacz także
Geobloking abonamentów cyfrowych znika; z serialami na wakacje
2018-03-31, 10:33Od niedzieli mieszkańcy UE będą mogli korzystać ze swoich cyfrowych abonamentów, takich jak Netflix czy Ipla, również za granicą. Wszyscy użytkownicy, którzy zapłacili za dostęp do filmów lub seriali w sieci, będą mogli obejrzeć… Czytaj dalej »
Dziewięciu irańskich hakerów z zarzutami za cyberataki na rzecz Teheranu
2018-03-27, 17:47Ministerstwo sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych podało w piątek, że postawiono zarzuty dziewięciu irańskim hakerom w związku z cyberatakami, które przeprowadzali na rzecz Teheranu. Wykradali oni wrażliwe dane z uniwersytetów… Czytaj dalej »
Badania nad gorączką mogą pomóc w walce z nowotworami
2018-03-27, 14:09Po okresie gorączki implantacja komórek nowotworowych powoduje ich ginięcie, zamieranie - powiedział PAP prof. Wiesław Kozak z UMK w Toruniu. Ten zajmujący się badaniami gorączki naukowiec zaznaczył, że zjawisko takie zaobserwowano… Czytaj dalej »
Polskie Radio PiK na Spotify
2018-03-16, 09:48Przypominamy Polskie Radio PiK jest pierwszą z rozgłośni Polskiego Radia i drugą stacją radiową w Polsce, która uruchomiła swój profil w internetowym serwisie muzycznym - Spotify. Czytaj dalej »
Naukowcy z Krakowa i Gdańska opracują inteligentne znaki drogowe
2018-03-15, 11:40Drogowskazy reagujące na natężenie ruchu czy pogodę mogą wkrótce stać się rzeczywistością w Polsce. Naukowcy z krakowskiej AGH i Politechniki Gdańskiej pracują nad systemem inteligentnych znaków drogowych INZNAK, które dostosowują… Czytaj dalej »