Firma Polki z Londynu zaproszona do współpracy z Microsoft [wideo]
Resist the usual - nie idź utartą ścieżką - to hasło przewodnie Natalii Talkowskiej, założycielki londyńskiego studia kreatywnego Natalka Design, specjalizującego się w graphic facilitation. Udowadnia ona, że innowacyjna forma komunikacji wizualnej może nadać nowy wymiar każdemu przedsięwzięciu biznesowemu. W zeszłym roku utalentowana Polka dostała propozycję nietypowej współpracy od firmy Microsoft.
Graphic facilitation, metoda zapisywania przebiegu spotkań, konferencji i innych wydarzeń firmowych, jest w Polsce jeszcze mało znana. Natalia Talkowska, 29-letnia Polka od 7 lat mieszkająca w Londynie, założycielka studia kreatywnego Natalka Design, wyjaśnia, czym zajmuje się jej firma: "Naszą misją jest między innymi sprawić, aby firmowe wydarzenia naszych klientów stały się ciekawsze. Tworzymy wizualne notatki i rysujemy na żywo wszystko to, o czym mówią uczestnicy".
Praca, jaką wykonuje Natalia, wymaga mobilności oraz wykorzystania nowoczesnych technologii. Zazwyczaj pracuje u klienta i używa tabletu podłączonego do rzutnika. Dzięki temu uczestnicy spotkania mogą obserwować powstawanie notatek i szybciej zapamiętują to, co słyszą.
Tablet używany do rysowania na żywo musi być niezawodny i obsługiwać profesjonalne programy graficzne. Od pół roku rysunki tworzone przez Natalię Talkowską powstają na tablecie Microsoft Surface Pro 3. Natalka Design i Microsoft nawiązały współpracę, której celem jest zbadanie, jak nowoczesne rozwiązania mogą wspierać rozwój innowacyjnych firm.
"Szukałam narzędzia, dzięki któremu mogłabym działać wydajniej. Microsoft Surface Pro 3 to strzał w dziesiątkę - mówi Natalia. - Umożliwia mi pracę w dowolnym miejscu. Surface Pro 3 to dwa w jednym, połączenie komputera z tabletem graficznym. Używam na nim programów graficznych. Jednocześnie widzę to, co rysuję, jak na monitorze, a pióro pamięta mój charakter pisma. Na żadnym sprzęcie do tej pory nie pracowało mi się tak dobrze".
Natalia wyjechała do Londynu na studia. Dziś jest właścicielką firmy zatrudniającej utalentowany zespół. Realizuje zlecenia dla największych międzynarodowych korporacji. Pracowała dla: Google, Deloitte, Akamai, ASDA, Lloyds Bank i Macmillana.
Zobacz także
ZUS sprawdza niby-chorych. Mają specjalną aplikację!
2019-08-06, 12:03Nowa aplikacja pomaga urzędnikom identyfikować tych, którzy pracują, będąc na zwolnieniu lekarskim. Tysiące osób muszą zwracać zasiłki, głównie prowadzący działalność gospodarczą - podaje we wtorek „Rzeczpospolita”. Czytaj dalej »
Gry wideo, ale i planszówki. E-sport w Inowrocławiu [zdjęcia]
2019-07-28, 08:20W Inowrocławiu trwa turniej gier wideo. Impreza Sprzymierzeni Gaming Center przyciągnęła do hali widowiskowo-sportowej sympatyków wirtualnej rozrywki. Tego rodzaju turnieje mają charakter e-sportu. Czytaj dalej »
„Radio Planet i Komet” ląduje na Księżycu!
2019-07-20, 15:23„50 twarzy Księżyca” to tytuł multimedialnej projekcji poświęconej 50. rocznicy lądowania na Srebrnym Globie. Filmowa opowieść zostanie wyświetlona dziś na Skwerze Lucjana Broniewicza w Toruniu. Czytaj dalej »
Czego oko nie widziało, usłyszą uszy, i poprowadzą, dzięki totupointom!
2019-07-17, 11:45Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, jako pierwsza uczelnia w województwie, zainstalował na budynkach uczelnianych system Totupoint, czyli elektroniczne znaczniki, które pomagają w poruszaniu się po kampusie osobom z niepełnosprawnością… Czytaj dalej »
Częściowe zaćmienie Księżyca. Czy aura pozwoli na obserwację?
2019-07-16, 09:38Zaćmienie Księżyca zawsze robi wrażenie - nawet jeśli jest tylko częściowe. Właśnie takie zdarzy się dziś (16.07.) późnym wieczorem. Czytaj dalej »