Oprogramowanie Microsoftu znajdzie się na urządzeniach z Androidem
Microsoft poinformował o podpisaniu umowy z 11 podmiotami oferującymi sprzęt elektroniczny z mobilnym systemem operacyjnym Android. Na mocy porozumienia ich urządzenia będą mieć fabrycznie zainstalowane programy pakietu Office i komunikator internetowy Skype.
Amerykański koncern poinformował, że w tej sprawie porozumiał się z firmami: Samsung, Dell, TrekStor, JP Sa Couto, Datamatic, DEXP, Hipstreet, QMobile, Tecno, Casper i Pegatron. Na urządzeniach produkowanych i sprzedawanych przez te firmy będą zainstalowane takie programy jak: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, OneDirve i Skype.
"Dla producentów ta umowa pomoże zwiększyć wartość urządzeń z Androidem i wzbogaci doznania użytkowników posługujących się tym sprzętem" - napisała w oświadczeniu wiceprezes Microsoftu ds. rozwoju biznesu Peggy Johnson.
Media zwracają uwagę, że Microsoft i twórca Androida, firma Google, konkurują na rynku mobilnych systemów operacyjnych. Microsoft oferuje swoją własną platformę Windows Phone, a Google wypuścił na rynek szereg aplikacji spełniających funkcję programów z grupy Office. Mimo to w przeszłości dochodziło już do współpracy tych koncernów informatycznych.(PAP)
Zobacz także
Nie dosyć, że smaczny to jeszcze zdrowy. Chleb z pradawnych odmian
2021-01-21, 15:24Projekt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego „Pradawne Ziarno” sukcesem nie tylko naukowym, ale i komercyjnym. Czytaj dalej »
Badanie wskazuje, że SARS-CoV-2 może zakażać komórki nerwowe i uszkadzać mózg
2021-01-15, 09:34Koronawirus SARS-CoV-2 może bezpośrednio zakażać ludzkie komórki nerwowe i uszkadzać tkankę mózgu - wynika z badań in vitro prowadzonych na organoidach, miniaturowych wersjach mózgu wyhodowanych w laboratorium. Artykuł na ten temat… Czytaj dalej »
Brytyjscy naukowcy: palenie zwiększa ryzyko poważnych objawów COVID-19 i hospitalizacji
2021-01-08, 08:47Palenie papierosów wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia objawów COVID-19, a palacze częściej niż osoby niepalące trafiają do szpitala z powodu tej choroby - ustalili naukowcy z King's College London. Czytaj dalej »
Nauka i etyka: komisja episkopatu o szczepionce przeciw koronawirusowi [wideo]
2020-12-28, 17:08„Każdy człowiek ma prawo do informacji o szczepionkach, o ich działaniu, czy o ich procesie technologicznym. Każdy człowiek ma prawo do dobrowolności realizacji szczepień' - podkreślali na dzisiejszej (28.12.) konferencji prasowej… Czytaj dalej »
Objawy niepożądane po szczepionce przeciw SARS-CoV-2 rzadko u seniorów
2020-12-15, 08:36- Skutki uboczne podania szczepionki przeciw SARS-CoV-2 u osób powyżej 55. roku życia występowały rzadziej i z mniejszym nasileniem niż u młodszych uczestników badania. To świetna informacja dla seniorów - komentuje dr hab. Piotr… Czytaj dalej »