Nowa aplikacja Instagrama umożliwia łączenie zdjęć w kolaże
Fotograficzny serwis społecznościowy Instagram udostępnił w poniedziałek aplikację do łatwego i szybkiego łączenia wielu zdjęć w jedną kompozycję. Program Layout jest na razie dostępny tylko na urządzenia z systemem iOS.
Przedstawiciele Instagrama zapowiadają, że w nadchodzących miesiącach aplikacja będzie również dostępna dla urządzeń z systemem Android.
Należący do Facebooka Instagram podkreśla, że program zawiera wiele narzędzi do edycji obrazów umożliwiających m.in. zmianę wielkości pliku, jego szerokości i długości. Aplikacja może także automatycznie połączyć dziewięć wybranych przez użytkownika zdjęć w kolaż.
"Jest fajna, prosta i daje nowe możliwości do ćwiczenia kreatywności" - napisała amerykańska firma na swojej stronie internetowej opisując Layout.
Instagram stworzyli w 2010 roku Kevin Systrom i Mike Krieger. Dwa miesiące po jego premierze zarejestrowało się na nim ponad milion użytkowników, a kolejne miesiące obfitowały w dalszy rozwój popularności serwisu. W kwietniu 2012 roku Instagram przeszedł w ręce właścicieli Facebooka. Transakcja to opiewała na kwotę 1 mld dolarów. (PAP)
Zobacz także
Budowle z klocków Lego na wystawie we Wrocławiu
2014-01-11, 21:14Największą w Polsce wystawę klocków Lego można oglądać w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Ekspozycja zajmuje 500 metrów kwadratowych, a do stworzenia budowli wykorzystano ponad milion klocków. Czytaj dalej »
Wyszukiwarka Nekst uporządkuje polski internet
2014-01-10, 08:31Szacuje się, że w polskim internecie jest teraz około miliarda polskojęzycznych dokumentów. Dane te porządkują i analizują twórcy polskiej semantycznej wyszukiwarki internetowej Nekst. System pozwolić ma na precyzyjniejsze przeszukiwanie… Czytaj dalej »
Wystartowała rakieta z zaopatrzeniem dla ISS
2014-01-09, 20:41Rakieta Antares amerykańskiej firmy Orbital Sciences Corp. wystartowała w czwartek z Wallops Island w stanie Wirginia ze statkiem towarowym Cygnus, mającym dostarczyć 1360 kg sprzętu i żywności na Międzynarodową Stację Kosmiczną… Czytaj dalej »
Największy polski superkomputer pomoże w eksperymentach CERN
2014-01-09, 20:40Zasoby największego polskiego superkomputera - tworzonego w ramach projektu Centrum Informatyczne Świerk - wkrótce pomogą w przetwarzaniu danych z doświadczeń prowadzonych w Wielkim Zderzaczu Hadronów (LHC) w ośrodku CERN pod Gene… Czytaj dalej »
Udana próba nawiązania kontaktu z Międzynarodową Stacją Kosmiczną
2014-01-08, 23:05W Auli Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzono udaną próbę nawiązania kontaktu z Międzynarodową Stacją Kosmiczną za pośrednictwem amatorskiej radiostacji. Czytaj dalej »