Raspberry Pi 2 B - najmniejszy komputer na którym działa ISOF
Popularny minikomputer Raspberry Pi, po trzech latach od premiery, doczekał się nowej odsłony. Model 2 B wyróżnia bardziej wydajny procesor quad-core ARM Cortex-A7 900 MHz i większa ilość pamięci 1 GB RAM. Płytę wyposażono w liczne peryferia.
Systemy HEUTHES stworzone w technologii Client-Web-Server nie są wymagające po stronie stacji roboczej użytkownika, a nowa wersja Pi jest już na tyle wydajnym komputerem, że udało się na niej uruchomić system ISOF. Do pracy z systemem ISOF można wykorzystać odmianę przeglądarki Firefox uruchamianą w dedykowanym dla Pi systemie operacyjnym Linux Raspbian. Połączenie z Internetem uzyskuje się korzystając z wbudowanego portu Ethernet lub poprzez kartę WiFi w postaci klucza USB.
Raspberry Pi jest obecnie prawdopodobnie najtańszym i najmniejszym komputerem, na którym można uruchomić i wydajnie pracować z systemem ISOF. Cena nowej wersji wynosi 35 USD. Należy doliczyć do tego koszty myszki, klawiatury, monitora, zasilacza microUSB i karty microSD 8G - łącznie za cały zestaw to około 440 zł.
Raspberry Pi 2 z 4 rdzeniowym procesorem 900 MHz nie jest najszybszym komputerem, ale w zupełności wystarcza do pracy z dedykowanym dla małych firm systemem ISOF-START. Wbudowany w ISOF test wydajności systemu w tej konfiguracji wynosi około 1,1 tys. dla przeglądarki WWW. Analogiczny parametr podczas pracy na komputerze stacjonarnym o przeciętnej konfiguracji wynosi 6,1 tys.
System ISOF-START zawiera Fakturowanie, Raporty Kasowe, Cenniki, Magazyn, Księgę Przychodów i Rozchodów, Kasę-Bank, Majątek Trwały, Zakupy, eDokumenty oraz CRM Operacyjny i Analityczny i jest dostępny w cenie 99 zł za rok wynajmu. Razem z Raspberry Pi 2 może stanowić kompletne środowisko ERP dla małej firmy. Nowy Pi 2 jest już na tyle wydajnym rozwiązaniem, że można pracować na nim również z pełną wersją systemu ISOF-ERP zawierającą obsługę m.in. zaawansowanej logistyki, pełnej księgowości, rodziny modułów CRM, DMS z obiegami pracy oraz portali B2B.
Zobacz także
Mecze hiszpańskiej ligi na YouTube!
2019-01-11, 10:11Piłkarskie mecze hiszpańskiej drugiej ligi będą transmitowane w serwisie internetowym YouTube. Spotkania - komentowane w języku angielskim - będą dostępne w 150 krajach w Europie, Afryce, Azji oraz obu Amerykach. Czytaj dalej »
Naukowcy pomogą odzyskiwać aluminium i PCW z opakowań po tabletkach
2019-01-06, 14:32Jak skutecznie odzyskiwać aluminium i tworzywa sztuczne z odpadów po blistrach farmaceutycznych? Na pomysł wpadli naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego, którzy opatentowali innowacyjną metodę recyklingu opakowań po tabletkach. Czytaj dalej »
Chińska sonda wylądowała na niezbadanej półkuli Księżyca
2019-01-03, 08:15Chiński pojazd kosmiczny, sonda Chang'e 4 wylądowała na niewidocznej z Ziemi półkuli Księżyca - poinformowała chińska telewizja państwowa. Jest to pierwsze lądowanie pojazdu wysłanego z Ziemi na tej półkuli. Czytaj dalej »
Gwiazda Wigilijna 2018
2018-12-24, 10:30Która gwiazda zaświeci jako pierwsza na wigilijnym niebie A.D. 2018? Trudne pytanie, bo jednocześnie zabłysną aż trzy! Czytaj dalej »
Jak upolować kometę?
2018-12-18, 08:30Oto kometa roku - 46P/Wirtanen. Jest widoczna gołym okiem, a jej wizualny rozmiar przekracza wielkość tarczy Księżyca w pełni! W grudniu 2018 jesteśmy świadkami jej historycznego zbliżenia do Ziemi. Czytaj dalej »