Samsung zaprezentował nowe flagowe smartfony - Galaxy S6 i S6 Edge [wideo]
Koncern Samsung zaprezentował podczas odbywających się w Hiszpanii targów Mobile World Congress (MWC) dwa nowe flagowe smartfony - Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Od poprzednich modeli wyróżnia je m.in. nowa obudowa wykonana z metalu i szkła.
Agencja Associated Press informuje, że smartfony trafią do sprzedaży na amerykańskim rynku w kwietniu. Południowokoreański producent nie ujawnił jednak ich ceny.
Oba urządzenia wyglądają bardzo podobnie, z tą różnicą, że model Galaxy S6 Edge ma zakrzywione krawędzie, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do dodatkowych funkcji wyświetlacza AMOLED o przekątnej 5,1 cala. Za działanie smartfonów odpowiada system operacyjny Android Lollipop 5.0.
Wprowadzając metalową obudową Samsugn zrezygnował nie tylko z plastikowego wykończenia, ale także z możliwości wyjmowania baterii i podłączania dodatkowych kart pamięci microSD. Oba modele mają za to funkcję ładowania bezprzewodowego oraz możliwość podłączenia ich do urządzenia wirtualnej rzeczywistości - Gear VR. Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge wyposażone są w główny aparat fotograficzny o matrycy 16 megapikseli z możliwością nagrywania filmów w jakości 4K. Dodatkowy obiektyw (5 megapikseli) zamontowany jest z przodu telefonu. Producent zainstalował także czytniki linii papilarnych, które mają zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników.
Nowe urządzenia mają posiadać także funkcję płatności bezgotówkowych, które wprowadził konkurent Samsunga firma Apple w swoim smartfonie iPhone 6.
Podczas corocznych targów MWC w Barcelonie najwięksi producenci sprzętu elektronicznego prezentują swoje najnowsze produkty, takie jak smartfony, tablety, urządzenia do obsługi tzw. inteligentnych mieszkań.
Według danych Strategy Analytics udział Samsunga w rynku smartfonów na świecie wyniósł w ub. roku 24,7 proc. Koncern sprzedał 317,2 mln tych urządzeń. (PAP)
Zobacz także
"Żywe laboratoria" w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym
2018-04-16, 18:11'Żywe laboratoria' i warsztaty na czterech tysiącach metrów kwadratowych. W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym powstanie hala dla innowacyjnych firm. Czytaj dalej »
Czwórka Polaków w finałach Konkursu Prac Młodych Naukowców UE
2018-04-15, 14:50Konrad Adler, Bartosz Biesiadecki i Oliwia Krzemień, oraz Filip Wylęgała zostali zdobywcami trzech równorzędnych pierwszych nagród w polskiej edycji 30. Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EUCYS). We wrześniu będą reprezentować… Czytaj dalej »
Znów można podglądać online codzienne życie bocianów czarnych
2018-04-15, 12:49Ponownie można oglądać transmisję online w internecie z gniazda bocianów czarnych żyjących w jednym z lasów na terenie woj. łódzkiego. Objęte w Polsce ścisłą ochroną ptaki wróciły do niego po zimowym pobycie w Afryce. Czytaj dalej »
Naukowcy z UMK zbadali malowidła Rubensa w Londynie
2018-04-13, 12:44Grupa naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zbadała malowidła Petera Rubensa na suficie Whitehall Banqueting House w Londynie. Polacy zastosowali nowatorskie metody i sprzęt, który sami skonstruowali. Czytaj dalej »
A tymczasem na kwietniowym niebie...
2018-04-01, 16:41Wiosna w przyrodzie oznacza ruch i kolory. Nie inaczej jest na niebie, a kwiecień 2018 dostarcza nam multum przykładów: od przelotów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, przez wieczorne spotkania Księżyca, Wenus i jasnych gwiazd, po poranny… Czytaj dalej »