Samsung zaprezentował nowe flagowe smartfony - Galaxy S6 i S6 Edge [wideo]
Koncern Samsung zaprezentował podczas odbywających się w Hiszpanii targów Mobile World Congress (MWC) dwa nowe flagowe smartfony - Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Od poprzednich modeli wyróżnia je m.in. nowa obudowa wykonana z metalu i szkła.
Agencja Associated Press informuje, że smartfony trafią do sprzedaży na amerykańskim rynku w kwietniu. Południowokoreański producent nie ujawnił jednak ich ceny.
Oba urządzenia wyglądają bardzo podobnie, z tą różnicą, że model Galaxy S6 Edge ma zakrzywione krawędzie, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do dodatkowych funkcji wyświetlacza AMOLED o przekątnej 5,1 cala. Za działanie smartfonów odpowiada system operacyjny Android Lollipop 5.0.
Wprowadzając metalową obudową Samsugn zrezygnował nie tylko z plastikowego wykończenia, ale także z możliwości wyjmowania baterii i podłączania dodatkowych kart pamięci microSD. Oba modele mają za to funkcję ładowania bezprzewodowego oraz możliwość podłączenia ich do urządzenia wirtualnej rzeczywistości - Gear VR. Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge wyposażone są w główny aparat fotograficzny o matrycy 16 megapikseli z możliwością nagrywania filmów w jakości 4K. Dodatkowy obiektyw (5 megapikseli) zamontowany jest z przodu telefonu. Producent zainstalował także czytniki linii papilarnych, które mają zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników.
Nowe urządzenia mają posiadać także funkcję płatności bezgotówkowych, które wprowadził konkurent Samsunga firma Apple w swoim smartfonie iPhone 6.
Podczas corocznych targów MWC w Barcelonie najwięksi producenci sprzętu elektronicznego prezentują swoje najnowsze produkty, takie jak smartfony, tablety, urządzenia do obsługi tzw. inteligentnych mieszkań.
Według danych Strategy Analytics udział Samsunga w rynku smartfonów na świecie wyniósł w ub. roku 24,7 proc. Koncern sprzedał 317,2 mln tych urządzeń. (PAP)
Zobacz także
SpaceX wysłała załogową wersję kapsuły na stację kosmiczną. Na razie z manekinem
2019-03-02, 12:23Należąca do Elona Muska firma SpaceX wystrzeliła w sobotę rakietę Falcon 9, wynosząc na orbitę załogową wersję kapsuły Dragon. Kapsuła - w której nie ma ludzi, a jest jedynie manekin - ma zacumować do Międzynarodowej Stacji… Czytaj dalej »
Facebook ma 15 lat. Od programu dla uczelni po globalne medium
2019-02-10, 15:57Minęło półtorej dekady, odkąd student Harvardu Mark Zuckerberg powołał serwis, który miał służyć komunikacji w obrębie uczelni. W tym czasie Facebook stał się medium globalnym, zmusza do przewartościowania wielu kwestii społecznych… Czytaj dalej »
Szef MON powołał pełnomocnika ds. wojsk cyberobrony
2019-02-06, 06:12Płk Karol Molenda został pełnomocnikiem ds. wojsk obrony cyberprzestrzeni. Decyzję w tej sprawie szef MON Mariusz Błaszczak podpisał we wtorek. Zapowiedział także utworzenie szkoły podoficerskiej łączności i informatyki oraz powołanie… Czytaj dalej »
Olsztyńscy lekarze zrekonstruowali część twarzy 52-letniej kobiecie
2019-01-22, 20:45Ponad osiem godzin trwała operacja rekonstrukcji twarzy, którą przeprowadzono w olsztyńskim szpitalu miejskim. Skomplikowany zabieg przebiegł zgodnie z planem - poinformowała we wtorek po południu PAP rzecznik prasowa szpitala Daria… Czytaj dalej »
Uber inwestuje w Polsce! Rozwinie projekt roweru elektrycznego
2019-01-22, 12:33W Krakowie powstanie pierwsze poza USA centrum inżynieryjne Ubera, w którym będzie rozwijany projekt elektrycznego roweru Jump - poinformował we wtorek na konferencji prasowej minister cyfryzacji Marek Zagórski. Dodał, że powstaną… Czytaj dalej »