Polska.pl najlepszym portalem mobilnym
Portal Polska.pl, prowadzony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, laureatem „Mobile Trends Awards” w kategorii najlepszy portal mobilny. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali 12 lutego 2015 roku w Krakowie.
Nagrody „Mobile Trends Awards” (MTA) przyznano po raz czwarty, podczas organizowanej w Krakowie konferencji poświęconej rozwiązaniom mobilnym „Mobile Trends Conference”. Poza nową odsłoną portalu Polska.pl, przygotowaną przez agencję Publicis, do nagrody MTA w kategorii najlepszy portal mobilny kapituła złożona z ekspertów z dziedziny nowych technologii nominowała: Onet.pl za m.onet.pl, Wirtualna Polska za www.wp.pl i Interia.pl za m.interia.pl.
Oficjalny portal promujący nasz kraj www.polska.pl w nowej odsłonie został uruchomiony 12 grudnia 2014 roku. Oferuje użytkownikom nie tylko bogate galerie fotograficzne czy informacje o najcenniejszych zabytkach Polski, ciekawych regionach czy ważnych wydarzeniach kulturalnych lub gospodarczych. Ma także użyteczne funkcje, które ułatwią poznawanie naszego kraju.
- Nie nudzimy. Pokazujemy to, co w naszym kraju fascynujące, wyjątkowe i piękne. Przybliżamy Polskę poprzez historie ciekawych Polaków. Przede wszystkim tych, którzy tworzą i rozwijają nasz kraj dziś, ale nie zapominamy o tych, bez których Polski nie byłoby na mapach świata lub bez których nie byłaby ona dziś w Unii Europejskiej czy Sojuszu Północnoatlantyckim – mówił z okazji premiery portalu minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.
Pierwszą odsłonę portalu promującego Polskę MSZ uruchomiło w 2004 roku pod adresem Polska.gov.pl/Poland.gov.pl. Kolejna powstała w 2009 roku. W maju 2014 roku resort dyplomacji pozyskał atrakcyjne adresy internetowe Polska.pl i Poland.pl, wówczas też jeszcze w starej szacie graficznej zaczął działać pod nimi portal promujący Polskę.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
Zobacz także
Apple w ostatniej chwili opóźnia aktualizację systemu AppleWatch
2015-09-16, 18:37Zaplanowana na środę aktualizacja systemu operacyjnego Apple Watcha została w ostatniej chwili odroczona w związku z odkryciem luki w oprogramowaniu - poinformował koncern z Cupertino. System watchOS 2 ma być udostępniony w późniejszym… Czytaj dalej »
Facebook umożliwi wyrażanie więcej emocji
2015-09-16, 10:27Na Facebooku ma się w końcu pojawić nie tylko możliwość polubienia czegoś, ale też wyrażenia innych emocji. Jednak obok przycisku 'lubię to' raczej nie pojawi się po prostu przycisk 'nie lubię', z wizerunkiem skierowanego na dół… Czytaj dalej »
Eksperci prognozują przyszłość polskiego rynku wideo w internecie: czeka nas rewolucja
2015-09-15, 11:06Polską branżę wideo na żądanie czeka rewolucja po wejściu do kraju globalnych graczy; zamiast określonej ramówki dnia pojawią się spersonalizowane playlisty układane przez oglądających - oceniają w rozmowie z PAP eksperci. Czytaj dalej »
Telemedycyna zrewolucjonizuje ochronę zdrowia
2015-09-15, 10:58Globalny potencjał leczenia chorób przewlekłych z wykorzystaniem telemedycyny sięga miliardów dolarów. Zdaniem Anny Rulkiewicz, prezes LUX MED, telemedycyna pozwala na efektywne zarządzanie nakładami i zasadnicze wsparcie bezpieczeństwa… Czytaj dalej »
Apple może pobić zeszłoroczny rekord sprzedaży przez nowe iPhone'y
2015-09-14, 18:17Obecna dynamika sprzedaży nowych iPhone'ów pokazuje, że pobity zostanie zeszłoroczny rekord Apple'a - poinformował w poniedziałek producent smartfonów. Koncern szacuje, że liczba sprzedanych urządzeń w pierwszy weekend od premiery… Czytaj dalej »