„Pudełkowa” wersja oczekiwanej gry „Dying Light” w Polsce i Ameryce będzie w terminie
Za pośrednictwem prasy branżowej rozeszła się niepotwierdzona informacja o kilkutygodniowym przesunięciu premiery „Dying Light”, survivalowej gry akcji produkowanej przez polską firmę Techland. Producent częściowo zdementował pogłoski. Zapewnił, że opóźnienie nie dotyczy Polski oraz USA i Kanady.
Zgodnie z planami 27 stycznia gra „Dying Light” będzie miała swoja globalną premierę w wersji cyfrowej – zapewniła firma Techland.
Jednym z pierwszych serwisów, które zamieściły niepotwierdzoną informację o opóźnieniu, była strona HardcoreGamer, powołująca się na niespodziewane przesunięcie daty dostępności gry przez niektóre sklepy wysyłkowe, m.in. Amazon.fr, o ponad miesiąc. Brandon Boatman z HCG jako „przypuszczalną przyczynę opóźnienia” podał – nie powołując się na źródło – „konieczność zmiany niektórych scen z gry po styczniowych atakach we Francji”.
Mimo braku oficjalnego potwierdzenia tych informacji sensacyjną pogłoskę podchwyciły niektóre inne serwisy, m.in. polska Polygamia, wprost już pisząca o ocenzurowaniu gry przez światowego wydawcę, firmę Warner Bros. Interactive Entertainment. Wobec bliskiego terminu zapowiadanej wcześniej premiery, doniesienia o możliwym opóźnieniu spowodowały gwałtowną reakcję fanów.
W ciągu kilku godzin na Facebooku ukazał się komunikat prasowy zamieszczony przez Tomasza Gawlikowskiego z wrocławskiej firmy Techland, który częściowo dementuje te informacje.
„Aktualnie mamy do czynienia z niewielkim przesunięciem daty premiery wersji fizycznych na terytoriach: Europy (oprócz Polski), Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji i Australii. Ponieważ przygotowanie wersji fizycznych jest bardziej czasochłonne niż wersji cyfrowych, gra będzie miała globalną premierę w wersji cyfrowej 27 stycznia, tak jak planowano wcześniej” – podał Techland.
Opóźnienie w ogóle nie dotyczy więc dystrybucji cyfrowej, nie ma też wpływu na premierę wersji fizycznej w Polsce ani w obu Amerykach. W Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Brazylii gracze będą mogli zakupić wersję pudełkową już 27 stycznia, w Polsce – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – trzy dni później. Ostateczna data wydania wersji fizycznej gry w objętych opóźnieniami regionach ma zostać podana w późniejszym terminie.
Podobnie jak „Wiedźmin 3: Dziki Gon” CD Projekt RED gra „Dying Light” pierwotnie miała się ukazać jeszcze w minionym roku, jednak pod koniec marca 2014 serwis Hardcore Gamer wskazał na możliwe opóźnienie. Techland potwierdził tę informację na początku kwietnia 2014. Premiera gry została wówczas wyznaczona na pierwsze miesiące 2015 roku; zrezygnowano również z planowanych wcześniej wersji na konsole Xbox 360 i Playstation 3.
Jak podaje oficjalna strona tytułu „Dying Light”, prognozowany przebój Techlandu, to gra action survival z otwartym światem, w której wydarzenia ukazane są z perspektywy pierwszej osoby. W dniu premiery gra będzie dostępna na PC z systemem operacyjnym Microsoft Windows, a także na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.
Światowym wydawcą „Dying Light” jest firma Warner Bros. Interactive Entertainment. Za produkcję odpowiada firma Techland z siedzibą we Wrocławiu, szczególnie znana z serii „Dead Island” (7,5 mln sprzedanych kopii do grudnia 2013) oraz „Call of Juarez” (3 mln kopii). Jeszcze półtora roku temu Paweł Marchewka, prezes i główny udziałowiec Techlandu, informował, że firma rozważa wejście w 2015 roku na Giełdę Papierów Wartościowych. (PAP)
Zobacz także
Polskie Radio wypada korzystniej w nowych badaniach słuchalności radia w Polsce
2022-04-06, 19:13Nowe badania słuchalności radia, opracowane przez Krajowy Instytut Mediów, opierają się na danych pozyskiwanych w rozmowie telefonicznej z respondentami oraz opisujących ich zachowania związane z korzystaniem z mediów. Czytaj dalej »
Bydgoski respirator w testach wypada świetnie. Na razie pracuje bezawaryjnie
2022-03-23, 20:00Wyniki badań przedklinicznych bydgoskich respiratorów (CoViVENTIL UCM02) są obiecujące. Testy wykonywane są w Warszawie. Wkrótce urządzenia powinny uzyskać opinię, która pozwoli na dalsze procedury i kolejny krok zbliżający do… Czytaj dalej »
Neuronauka dla każdego. Tydzień Mózgu w Toruniu i w Bydgoszczy [program]
2022-03-14, 19:23Trening mózgu u osób starszych, dwujęzyczność, nerwice natręctw u dzieci i młodzieży - to niektóre zagadnienia, jakie będą poruszane w ramach rozpoczynającego się Tygodnia Mózgu w Toruniu i w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Brzozy usuwają z gleby cząstki mikroplastiku! Trzeba je sadzić wszędzie!
2022-02-23, 13:00Niemieccy naukowcy udowodnili, że długowieczne rośliny mogą gromadzić mikroplastik w swoich tkankach. Badacze podają przykład oczyszczającego środowisko drzewa - brzozy brodawkowatej. Podobne właściwości mają rośliny uprawne… Czytaj dalej »
Gigantyczny wybuch na Słońcu. Jego siła zrobiłaby wiele szkód na Ziemi [wideo]
2022-02-22, 07:26Sonda Solar Orbiter ESA dostarczyła obrazy największego słonecznego wybuchu zarejestrowanego na jednym ujęciu razem z całą tarczą gwiazdy. Oprócz niesamowitego widoku oznacza to okazję do ważnych badań. Czytaj dalej »