Woody Allen nakręci serial telewizyjny dla Amazon Studios
Woody Allen nakręci serial telewizyjny dla Amazon Studios - poinformowała amerykańska wytwórnia. Serial - pierwszy w karierze legendarnego reżysera - będzie dostępny w wybranych krajach w serwisie streamingowym Prime Instant Video. Premiera w 2016 r.
O serialu na razie wiadomo jedynie, że Allen napisze scenariusz i wyreżyseruje całą pierwszą serię, a odcinki będą trwały ok. 30 minut. Nieznany jest tytuł dzieła, jego obsada ani nawet zarys fabuły.
Ogłaszając nowy projekt, wiceszef Amazon Studios (wytwórni filmowej należącej do największego na świecie sklepu sprzedaży wysyłkowej Amazon) Roy Price nazwał Allena "twórcą i wizjonerem, który na koncie ma jedne z najlepszych filmów wszech czasów" i od lat "należy do kreatywnej czołówki amerykańskiej kinematografii".
Sam reżyser w oświadczeniu z właściwym sobie poczuciem humoru skonstatował: "Nie wiem, jak do tego doszło. Nie mam nowych pomysłów i nie jestem pewien, gdzie mam zacząć. Coś mi mówi, że Roy Price może jeszcze pożałować swojej decyzji".
Dzieło Allena będzie dostępne w przyszłym roku w USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech za pośrednictwem usługi Prime Instant Video - utworzonego przez Amazona serwisu udostępniania plików wideo, który za opłatą pozwala użytkownikom legalnie oglądać zamieszczone w nim seriale i filmy.
Od swego reżyserskiego debiutu, "Jak się masz, koteczku?" z 1966 r., 79-letni obecnie Woody Alen nakręcił ponad 40 filmów, a w wielu sam wystąpił. Swoją karierę zaczynał jednak w telewizji w latach 50. i 60., gdy współtworzył scenariusze do programów takich jak "Sid Caesar's Show" i "The Laughmaker", a następnie zaczął próbować swych sił jako komik.
Do jego najlepiej znanych dzieł należą "Annie Hall", "Hannah i jej siostry", "Zelig" czy "Manhattan". Jego ostatni film to "Magia w blasku księżyca" z zeszłego roku, na ten rok już zapowiedział kolejny.
Allen na koncie ma cztery Oscary i dwa Złote Globy. W ubiegłym roku dostał prestiżową Nagrodę im. Cecila B. DeMille'a za całokształt twórczości. (PAP)
Zobacz także
SpaceX wysłała załogową wersję kapsuły na stację kosmiczną. Na razie z manekinem
2019-03-02, 12:23Należąca do Elona Muska firma SpaceX wystrzeliła w sobotę rakietę Falcon 9, wynosząc na orbitę załogową wersję kapsuły Dragon. Kapsuła - w której nie ma ludzi, a jest jedynie manekin - ma zacumować do Międzynarodowej Stacji… Czytaj dalej »
Facebook ma 15 lat. Od programu dla uczelni po globalne medium
2019-02-10, 15:57Minęło półtorej dekady, odkąd student Harvardu Mark Zuckerberg powołał serwis, który miał służyć komunikacji w obrębie uczelni. W tym czasie Facebook stał się medium globalnym, zmusza do przewartościowania wielu kwestii społecznych… Czytaj dalej »
Szef MON powołał pełnomocnika ds. wojsk cyberobrony
2019-02-06, 06:12Płk Karol Molenda został pełnomocnikiem ds. wojsk obrony cyberprzestrzeni. Decyzję w tej sprawie szef MON Mariusz Błaszczak podpisał we wtorek. Zapowiedział także utworzenie szkoły podoficerskiej łączności i informatyki oraz powołanie… Czytaj dalej »
Olsztyńscy lekarze zrekonstruowali część twarzy 52-letniej kobiecie
2019-01-22, 20:45Ponad osiem godzin trwała operacja rekonstrukcji twarzy, którą przeprowadzono w olsztyńskim szpitalu miejskim. Skomplikowany zabieg przebiegł zgodnie z planem - poinformowała we wtorek po południu PAP rzecznik prasowa szpitala Daria… Czytaj dalej »
Uber inwestuje w Polsce! Rozwinie projekt roweru elektrycznego
2019-01-22, 12:33W Krakowie powstanie pierwsze poza USA centrum inżynieryjne Ubera, w którym będzie rozwijany projekt elektrycznego roweru Jump - poinformował we wtorek na konferencji prasowej minister cyfryzacji Marek Zagórski. Dodał, że powstaną… Czytaj dalej »